Sylwester 2020: jakim typem imprezowicza jesteś? [QUIZ]

i

Autor: canva.com Sylwester 2020: jakim typem imprezowicza jesteś? [QUIZ]

ZAKAZ przemieszczania się w Sylwestra. W TAKICH sytuacjach możesz wyjść z domu! Oto WYJĄTKI

2020-12-18 14:56

Zakaz przemieszczania się w Sylwestra - wczoraj poinformował o tym minister zdrowia Adam Niedzielski. Nowe ograniczenie będzie obowiązywać od godziny 19 dnia 31 grudnia do godziny 6 rano 1 stycznia. Od zakazu wychodzenia z domu w noc sylwestrową przewidzianych będzie jednak kilka wyjątków. Sprawdź, w jakich sytuacjach możesz wyjść z domu.

Pandemia koronawirusa nie zwalnia tempa, dlatego polski rząd nie planuje znosić obowiązujących obostrzeń. Podczas czwartkowej konferencji prasowej ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i doradcy premiera do spraw COVID-19 profesora Andrzeja Horbana ogłoszone zostały nowe rekomendacje związane z epidemią COVID-19. Również te w Sylwestra 2020/2021. Wiadomo, że zakaz przemieszczania się w Sylwestra będzie obowiązywać od godz. 19:00. Zakończy się dopiero w Nowy Rok o godzinie 6:00. Zakaz będzie obowiązywał na terytorium całego kraju. Tak jak dotychczas, za złamanie obostrzeń, będą groziły wysokie mandaty. Okazuje się, że kilka sytuacji może usprawiedliwić nasze wyjście z domu podczas sylwestrowej nocy. Oto wyjątki. 

PILNE: Siłownie całkowicie zamknięte! Koniec z omijaniem zakazu

W jakich sytuacjach możemy opuścić dom w sylwestrową noc?

  • praca - jeśli pracujemy w Sylwestra, to w trakcie godzin policyjnych możemy legalnie się do niej udać, bądź z niej wrócić. Warto jednak zaopatrzyć się wcześniej w dokument potwierdzający, że tego dnia wypełniamy czynności zawodowe, np. zaświadczenie od przełożonego;
  • potrzeba życiowa - zaspokojenie niezbędnej potrzeby życiowej takiej jak: wyjście do apteki, do lekarza, do psychologa, wyjazd do bliskiej osoby, która źle się czuje, wyjście z psem;
  • wolontariat - wykonywanie ochotniczo i bez wynagrodzenia świadczeń na rzecz przeciwdziałania skutkom COVID-19;
  • kult religijny - w Sylwestra legalnie możemy uczestniczyć bądź sprawować kult religijny, w tym czynności lub obrzędy religijne.

WAŻNE: BIEDRONKA idzie na wojnę z UOKiK! Stawką jest ponad 700 mln zł

Sonda
Sylwester 2020. Jak oceniasz ograniczenia wprowadzone przez rząd i spowodowane przez koronawirusa?
Najnowsze