Szef „Solidarności” atakuje MRPiPS za współpracę z Lidlem

2017-08-01 15:07
Piotr Duda
Autor: Marcin Gadomski

Od 1 sierpnia właściciele Karty Dużej Rodziny mogą kupić wybrane produkty w Lidlu z 10-procentową zniżką. Bartosz Marczuk, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, poinformował o przystąpieniu Lidla do programu Karta Dużej Rodziny na Twitterze. Jego tweeta momentalnie skrytykował Piotr Duda, przewodniczący „Solidarności".

Promocje w Lidlu z Kartą Dużej Rodziny
Lidl po raz pierwszy przystąpił do ogólnopolskiego programu Karta Dużej Rodziny w kwietniu 2017 roku
. Teraz ponownie został partnerem Karty Dużej Rodziny. Przez najbliższe 12 miesięcy będzie oferował beneficjentom KDR 10-procentowe zniżki i rabaty. O Karcie Dużej Rodziny w Lidlu poinformował m.in. Bartosz Marczuk, sekretarz stanu w MRPiPS. Na jego tweeta zareagował Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność". Doszło do krótkiej wymiany zdań, a pod tweetem wiceministra pojawiło się wiele komentarzy.

Karta Dużej Rodziny to ogólnopolski program, którego gospodarzem jest Związek Dużych Rodzin Trzy Plus. Realizacja programu odbywa się przy wsparciu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Do końca 2018 r. z programu mogą korzystać rodziny, w których co najmniej trójka dzieci jest na utrzymaniu rodziców. Od początku 2019 r. grono beneficjentów programu poszerzy się o rodziny, w których urodziła się trójka dzieci. Do KDR będą mogli przystąpić nawet ci rodzice, których dzieci osiągnęły już wiek dorosły.

Sieć sklepów Lidl powstała w latach 70. w Niemczech. Łącznie na świecie znajduje się ok. 10 tys. sklepów Lidla. Dyskonty tej marki istnieją w wielu europejskich krajach, m.in. w Polsce, gdzie zlokalizowanych jest ponad 600 takich obiektów. Marką w Polsce zarządza spółka Lidl Polska, która zatrudnia ponad 15 tys. osób. Należy ona do międzynarodowej grupy. To właśnie polityka Lidla wzbudziła obiekcje Piotra Dudy, który wdał się w dyskusję z Bartoszem Marczukiem.

Współpraca Lidla i MRPiPS rozpoczęła się 1 sierpnia br., natomiast dobiegnie końca 31 lipca 2018 roku. W tym czasie w Lidlu będą pojawiały się specjalne oferty promocyjne skierowane do posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Do 30 września beneficjenci KDR mogą kupić o 10 proc. taniej: świeże owoce i warzywa, chleby i bułki w ofercie „Prosto z pieca", nabiał marki Pilos, wody Saguaro, produkty dla dzieci w słoiczkach marek Bobovita, Bebiprima i Hipp oraz artykuły chemiczne marki W5.

Wprowadzenie Kardy Dużej Rodziny do Lidla potępił Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ „Solidarność". - Lidl jest znany z łamania praw pracowniczych i antyzwiązkowej postawy. Już dwukrotnie doprowadził do zlikwidowania związków zawodowych u siebie – powiedział Marek Lewandowski Gazecie Wyborczej.

Partnerstwo Lidla skomentowała także szefowa resortu rodziny, Elżbieta Rafalska. - Zależy nam, żeby zniżki w ramach karty dużej rodziny były realnym wsparciem. Rabat przydzielany w sklepach, gdzie rodziny robią duże codzienne zakupy, to spora ulga dla domowego budżetu. Liczę na to, że kolejne duże sieci sklepów dołączą do programu i będą wspierać rodziny wielodzietne – oznajmiła pani minister.

Zobacz też: Od dziś Karta Dużej Rodziny obowiązuje w Lidlu. Resort rodziny o programie

Przeczytaj też: Lidl wyda 6,5 mln złotych na pracowników. Zobacz, co zyskają

Polecamy: Lidl chce podbić rynek szybkich, małych zakupów. Testuje sklep Lidl Express

Oprac. na podst. mat. pras., bloomberg.com, twitter.com, wyborcza.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze