Lidl wyda 6,5 mln złotych na pracowników. Zobacz, co zyskają

2017-02-03 11:48
Lidl
Autor: materiały prasowe

Lidl przygotował nowe ubrania dla wszystkich pracowników swoich sklepów, wyprodukowane w 100 proc. z organicznej bawełny. Na ten cel przeznaczył, aż 6,5 mln zł.

Nowa odzież pracowników Lidla jest wyprodukowana w 100 proc. z organicznej bawełny zbieranej w małych gospodarstwach rolnych w Indiach. Następnie surowiec jest przetwarzany przez lokalne firmy posiadające certyfikat BSCI oznaczający etyczne, bezpieczne warunki zatrudnienia dla pracowników tych firm.

Sprawdź także: Wittchen znudził się klientom Lidla? [GALERIA]

Menadżerowie i ich zastępcy będą nosili błękitne koszule oraz spodnie typu chino wraz z paskiem. Panie na tych stanowiskach mogą założyć dodatkowo kamizelkę, sweter lub kardigan, a panowie kamizelkę lub sweter. Pracownicy sklepów otrzymają wygodne, sportowo skrojone jeansy oraz pasek i niebieskie koszulki polo. W chłodniejsze dni panowie będą mieli do dyspozycji bluzy softshell, natomiast panie dodatkowo będą miały do wyboru ciepły polar.


– Dla naszych pracowników komfort pracy jest tak samo ważny jak atrakcyjne wynagrodzenie oraz benefity. Dbamy o nich, dlatego oprócz podwyżek płac w styczniu przekazujemy im ubrania dopasowane do ich potrzeb. Na ten cel przeznaczyliśmy, aż 6,5 mln złotych – powiedziała Anna Durzyńska, dyrektor personalny, Lidl Polska.
„Zmiana ta wiąże się też z ekologicznym trendem, który widoczny jest w sieci sklepów Lidl. Firma buduje sklepy przyjazne środowisku i klientom. Powstają w nich też rozbudowane, wygodne strefy socjalne z dostępem do Intranetu dla wszystkich pracowników, specjalne sale do prowadzenia szkoleń oraz w pełni wyposażone kuchnie" – napisano w komunikacie sieci.

Czytaj też: Co kusi pracowników? Pensja, etat i dobry pracodawca

Lidl Polska w chwili obecnej posiada ponad 600 sklepów na terenie Polski i zatrudnia łącznie 15 000 osób. Sklepy sieci wyposażone są w wiele proekologicznych rozwiązań, m.in. odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych, rekuperację, gruntowe pompy ciepła, oświetlenie LED oraz duże przeszklenia pozwalające na optymalizację wykorzystania światła dziennego. Sześćsetny sklep sieci w Polsce, otwarty jesienią 2016 r, wyposażono dodatkowo w ogniwa fotowoltaiczne pozwalające na pozyskanie prądu z energii słonecznej. Powstał też tu punkt ładowania samochodów elektrycznych i stacja rowerowa zintegrowana z infrastrukturą miejską. Ta placówka, jako pierwszy budynek w Polsce może się poszczycić certyfikatem BREEAM NEW CONSTRUCTION 2016, definiującym standard najlepszych praktyk w zakresie zrównoważonego projektowania, budowania i użytkowania budynków.

Źródło: Lidl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze