Szlachetna Paczka łączy siły z Allegro i zaprasza do nowego sklepu online

2017-10-25 14:48
Szlachetna Paczka i Allegro wspólna akcja
Autor: materiały prasowe Szlachetna Paczka i Allegro wspólna akcja

Allegro i Szlachetna paczka rozpoczęły współpracę. Serwis i organizacja pozarządowa stworzyły platformę szlachetnapaczka.allegro.pl, za pomocą której w prosty i szybki sposób można wesprzeć potrzebujących. Dodatkowo Allegro i Szlachetna Paczka zainaugutowały Inwestora Społecznego – wspólny projekt CSR dla biznesu.

Szlachetna Paczka na Allegro
Na platformie Charytatywni Allegro można dokonać wpłaty na rzecz beneficjentów Szlachetnej Paczki – flagowego projektu Stowarzyszenia Wiosna, w ramach którego osoby z biednych rodzin dostają prezenty na Święta. Nowość stanowi Szlachetny Sklep na Allegro, w którym dostępne są gadżety opatrzone hasłem „Lubię ludzi". Kupując te upominki wspiera się Szlachetną Paczkę. Dodatkowo użytkownicy Allegro sami mogą wystawiać przedmioty, z których dochód zostanie przeznaczony na rozwój Szlachetnej Paczki. Informacje na temat wspólnych działań Allegro i Szlachetnej Paczki znajdują się pod adresem szlachetnapaczka.allegro.pl.

Za pośrednictwem strony Szlachetnej Paczki na Allegro można:
- wpłacić darowiznę na paczkę,
- kupić produkty firmowane znakiem „lubię ludzi",
- wystawić przedmiot na Szlachetnej Aukcji,
- nabyć pakiet Inwestora Społecznego w kwocie 5 tys. zł.

Inwestor Społeczny
Szlachetna Paczka i Allegro zainaugurowały wspólnie projekt Inwestor Społeczny. Jest to inicjatywa z obszaru społecznej odpowiedzialność biznesu (CSR) skierowana do sektora prywatnego – firm i przedsiębiorców. W ramach Inwestora Społecznego mogą ich wesprzeć wybrane lokalizacje spośród blisko 650 rejonów Szlachetnej Paczki oraz 230 kolegiów Akademii Przyszłości. W ramach Szlachetnej Paczki do najuboższych rodzin trafiają praktyczne upominki, natomiast Akademia Przyszłości to projekt skierowany do dzieci z problemami w nauce, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej.

Jak zostać Inwestorem Społecznym?
Inwestorem Społecznym mogą zostać zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i firmy z sektora MŚP. W celu przystąpienia do programu należy wejść na platformę Charytatywni Allegro i przekazać darowiznę w kwocie 5 tys. zł na rzecz wybranego rejonu lub kolegium. Darowizna zostanie zainwestowana we wsparcie lokalnych wolontariuszy, którzy niosą pomoc potrzebującym.

- Od dawna marzyłem, aby połączyć siły Szlachetnej Paczki z Allegro. Wspólny projekt oparty na technologicznym potencjale tych dwóch organizacji sprawi, że jeszcze więcej osób będzie mogło zaangażować się społecznie. Chcemy pracować, by każdego dnia świat stawał się choć odrobinę lepszy – mówi ks. Jacek Wiosna Stryczek, założyciel Szlachetnej Paczki.

- Allegro jako partner wielu organizacji pożytku publicznego wiele razy udowodniło, że technologia ułatwia pomaganie. Darczyńców i potrzebujących łączymy przede wszystkim na naszej platformie Charytatywni Allegro. Ze Szlachetną Paczką łączy nas najważniejsze – lubimy ludzi. Dzięki wspólnym, innowacyjnym projektom, takim jak np. Inwestor Społeczny, mamy szansę ułatwić pomaganie także innym firmom – mówi Krzysztof Śpiewek, Manager CSR Allegro.

Zobacz też: Allegro zostało sprzedane za prawie 13 mld zł!

Przeczytaj także: Allegro wprowadziło wirtualne monety. Pomagają wyróżnić ofertę sprzedawców

Polecamy: Użytkownicy Allegro dostaną przesyłkę także wieczorem

 

Oprac. na podst. mat. pras., szlachetnapaczka.pl, facebook.com

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze