Masło

i

Autor: Pixabay.com

Aż ciężko w to uwierzyć! Kostka masła już po 12 zł! To nie żart

2022-01-28 11:27

To, że wszystko drożeje, widzimy robiąc codzienne zakupy. Ceny kolejnych produktów przekraczają niebotyczne poziomy, jak olej Kujawski kosztujący już ponad 10 zł. Coraz droższy jest też inny podstawowy artykuł – masło. Cena kostki osiągnęła właśnie szokujący rekordy. Sprawdź, bo aż trudno uwierzyć.

Drożyzna atakuje, a końca nie widać. Jedyną nadzieją jest obniżony do zera VAT na produkty spożywcze objęte 5 proc. stawką podatku. Zmiana ma wejść w życie od 1 lutego, ale teraz obserwujemy niepokojące zjawisko, że sklepy bardzo podnoszą ceny. Tak zrobiła ostatnio Biedronka. Jednym z produktów, które mocno drożeje jest masło. O cenie 3 zł za kostkę, jak niegdyś bywało w promocji w popularnych dyskontach możemy zapomnieć. Teraz nawet w promocji kostka kosztuje tam 5 zł. W wielu sklepach ten podstawowy artykuł jest dużo droższy, osiągając poziom nawet ok. 9 zł.

Szokujące zmiany w emeryturach! Dzieci dopłacą do emerytur rodziców?

Ale cena w jednym ze sklepów, którą zamieścił na Twitterze Radosław Nawrot, dosłownie zwala z nóg. Masło polskie Mlekovita bez laktozy, 200 g kosztuje 11,99 zł za kostkę! Takiej ceny jeszcze nie było, i nawet obniżenie stawki VAT niewiele tu pomoże.

Tańczące z promocjami 24.01.2022r.
Sonda
Czy tarcza antyinflacyjna faktycznie obniży ceny?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze