Aż ciężko w to uwierzyć! Kostka masła już po 12 zł! To nie żart

2022-01-28 11:27
Masło
Autor: Pixabay.com

To, że wszystko drożeje, widzimy robiąc codzienne zakupy. Ceny kolejnych produktów przekraczają niebotyczne poziomy, jak olej Kujawski kosztujący już ponad 10 zł. Coraz droższy jest też inny podstawowy artykuł – masło. Cena kostki osiągnęła właśnie szokujący rekordy. Sprawdź, bo aż trudno uwierzyć.

Drożyzna atakuje, a końca nie widać. Jedyną nadzieją jest obniżony do zera VAT na produkty spożywcze objęte 5 proc. stawką podatku. Zmiana ma wejść w życie od 1 lutego, ale teraz obserwujemy niepokojące zjawisko, że sklepy bardzo podnoszą ceny. Tak zrobiła ostatnio Biedronka. Jednym z produktów, które mocno drożeje jest masło. O cenie 3 zł za kostkę, jak niegdyś bywało w promocji w popularnych dyskontach możemy zapomnieć. Teraz nawet w promocji kostka kosztuje tam 5 zł. W wielu sklepach ten podstawowy artykuł jest dużo droższy, osiągając poziom nawet ok. 9 zł.

Szokujące zmiany w emeryturach! Dzieci dopłacą do emerytur rodziców?

Ale cena w jednym ze sklepów, którą zamieścił na Twitterze Radosław Nawrot, dosłownie zwala z nóg. Masło polskie Mlekovita bez laktozy, 200 g kosztuje 11,99 zł za kostkę! Takiej ceny jeszcze nie było, i nawet obniżenie stawki VAT niewiele tu pomoże.

Tańczące z promocjami 24.01.2022r.
Sonda
Czy tarcza antyinflacyjna faktycznie obniży ceny?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze