telefon

i

Autor: SHUTTERSTOCK (2) telefon

Sprawdź, gdzie!

Ta sieć znika z Polski! Pierwsi klienci już muszą wymienić telefon i kartę SIM

2023-10-25 7:02

Użytkowników sieci Orange czekają zmiany. Warto sprawdzić, czy Twój telefon i karta SIM obsługują technologię VoLTE, która umożliwia rozmowy w nowoczesny sposób. Od wtorku, 26 września, sieć 3G jest stopniowo wyłączana w różnych regionach Polski. Zastanawiasz się, kiedy ta zmiana dotknie Twój region? Pierwsze obszary, które przestaną obsługiwać 3G, to powiaty pilski i złotowski województwa wielkopolskiego, oraz powiat wałecki województwa zachodniopomorskiego.

Sieć 3G znika z Polski. W tych regionach kraju już nie działa

W październiku, 3G zostanie wyłączone w powiatach pajęczańskim, wieluńskim i wieruszowskim województwa łódzkiego. Kolejne obszary, które przestaną korzystać z sieci 3G, to powiaty chodzieski, obornicki, poddębicki, czarnkowsko-trzcianecki, łaski, sieradzki wągrowiecki oraz zduńskowolski. W międzyczasie, mieszkańcy Słupska i Koszalina również będą musieli się pożegnać z 3G. Proces wyłączania 3G potrwa aż do końca 2025 roku, a częstotliwości, które były używane przez 3G, zostaną wykorzystane w celu poprawy jakości sieci 4G LTE.

Jeśli jesteś klientem Orange, większość z Was nie będzie musiała niczego zmieniać w związku z wyłączaniem 3G. Jeśli natomiast Twój telefon nie obsługuje technologii VoLTE, konieczna będzie wymiana urządzenia. Dodatkowo, jeśli wciąż korzystasz z karty SIM 2G/3G, będziesz potrzebować nowej karty 4G/5G.

Czy Twój telefon jest gotowy na zmiany?

Jak sprawdzić, czy Twój telefon jest gotowy na te zmiany? Wystarczy spojrzeć na ikonkę w górnej części ekranu swojego telefonu. Jeśli widzisz napisy 4G, 5G lub LTE, nie musisz wymieniać karty SIM. Możesz także wysłać bezpłatną wiadomość o treści "KARTA" na numer 80233, aby sprawdzić, czy Twoje urządzenie jest gotowe do obsługi nowych technologii. Ta wiadomość pozwoli jednorazowo zweryfikować Twój status.

Jeśli konieczna jest wymiana karty SIM lub telefonu, najlepiej udaj się do jednego z salonów Orange. Nową kartę SIM otrzymasz bez dodatkowych opłat. Jeśli jesteś użytkownikiem Orange Flex, możesz sprawdzić kartę SIM i telefon bezpośrednio w aplikacji. W przypadku konieczności wymiany karty, możesz złożyć zlecenie bez wychodzenia z domu, a kurier dostarczy Ci nową kartę bezpłatnie.

Quiz PRL. Służba zdrowia w PRL

Pytanie 1 z 10
Do pobierania krwi używało się:
Służba zdrowia w PRL
Pieniądze to nie wszystko - Kazimierz Krupa
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze