Akcje Pekao sprzedane za 10,6 mld zł

i

Autor: brak

Tak zmieniało się logo Pekao przez lata [INFOGRAFIKA]

2017-06-09 16:33

Bank Pekao S.A. 7 czerwca znowu trafił w polskie ręce. Przez ostatnie pięć lat jego logo nawiązywało do stylizowanej jedynki z logotypu włoskiej Grupy UniCredit, do której należał. Po repolonizacji symbol zmieniono błyskawicznie. W logo znowu pojawił się żubr. Jak logotyp Pekao S.A. zmieniał się przez lata?

Początki banku Pekao sięgają 1929 r. Bank znany był wtedy jako Polska Kasa Opieki, a jego logo stanowiły splecione ozdobne litery P, K i O. Logo to przetrwało tylko kilka lat. W 1936 r. pojawił się zupełnie nowy logotyp. Choć same litery PKO stały się bardzo proste i czytelne, logo było niesamowicie rozbudowane. Nazwę banku wieńczył charakterystyczny kształt nawiązujący do polskiego orła, poniżej umieszczono pionową belkę z nazwami miast, m.in. Warszawy, Nowego Jorku i Paryża.

ZOBACZ TEŻ: Repolonizacja banków. Żubr wróci do logo Pekao!

W 1957 r. pojawiło się kolejne logo banku, tym razem zawierało już frazę „Pekao”, a w literę P wpisano kształt globusa. Początkowo równoleżniki były łukowate, ale w latach 70-tych zmieniono je na linie proste. W 1997 r. rozstrzygnięto konkurs na nowy logotyp banku; to właśnie wtedy pojawiła się w nim stylizowana sylwetka żubra. Stanowił on symbol całej Grupy Pekao, a po dwóch latach był utożsamiony z samym bankiem, znajdując się na poziomej belce z napisem „Bank Pekao SA”.

ZOBACZ TEŻ: Pekao wraca do Polski. Ile banków w Polsce ma polski kapitał? [INFOGRAFIKA]

W 2009 r. do tego symbolu dodano logo nowego właściciela, czyli Grupy UniCredit. Towarzyszyło ono żubrowi, ale go nie zastępowało. Z żubrem klienci pożegnali się dopiero w 2012 r. Powraca on triumfalnie po pięciu latach z lekką zmianą. Nie jest już biały na niebieskim tle, a czerwony na białym. Wszystkie zmiany doskonale ilustruje przygotowana przez nas infografika:


Źródło: zdjęcia do infografiki i informacje w tekście - pekao.com.pl

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze