Tego jeszcze nie było! Ubrania ze śmieci w Lidlu

2019-09-13 7:21 KaJa
LIDL logo
Autor: Wlodzimierz Wasyluk

Ochrona środowiska czy recykling kojarzy się przede wszystkim z branżą spożywczą, gdzie w nadmiernych ilościach wykorzystuje się plastik. To jednak nie jedyny obszar w jakim możemy dbać o naszą planetę. Lidl przygotował dla swoich klientów coś wyjątkowego. Jeśli chcemy być bardziej „eco-friendly” warto sięgać po kolekcje, które zostały uszyte z tkanin pochodzących z recyklingu. Wyprodukowane w ten sposób ubrania sportowe dostępne są w ofercie już od czwartku, 12 września.

W kwestii ochrony środowiska dotarliśmy do punktu gdzie nie ma miejsca na półśrodki. Jeżeli teraz nie zadbamy o naszą planetę to przyszłe pokolenia będą miały ogromny problem. Ograniczenie zużycia plastiku, rezygnacja z podróży samochodem na rzecz transportu publicznego, dokonywanie przemyślanych zakupów, czy redukcja mięsa w codziennej diecie - to tylko niektóre z działań jakie możemy przedsięwziąć. Istotny wpływ na ekologię mogą mieć również nasze wybory w kwestii mody. Coraz więcej producentów tworzy kolekcje z materiałów pochodzących z recyklingu np. z sieci rybackich czy butelek PET.

Kubełki KFC za ZŁOTÓWKĘ! Gigantyczna kolejka do restauracji [ZDJĘCIA]

W ofercie Lidl Polska od czwartku, 12 września, pojawią się ubrania sportowe z certyfikatem Global Recycled Standard (GRS), który potwierdza, że w produkcji został wykorzystany materiał pochodzący z recyklingu. W sklepach dostępne będą ubrania zarówno dla kobiet i mężczyzn. Wszystkie zostały stworzone z poliestru w 100 proc. procentach pochodzącego z recyklingu. Nowa kolekcja Crivit została sprawdzona również pod kątem obecności substancji szkodliwych, jakości wykonania czy poprawnego kroju i dopasowania.

Rewolucja w bankach! Co z naszymi pieniędzmi i oszczędnościami?

O wysokiej jakości ubrań świadczy certyfikat Tested Quality przyznawany przez Instytut Hohenstein, czy OEKO-TEX. Ubrania idealnie sprawdzą się podczas treningów na siłowni, w domu czy na świeżym powietrzu. Kolekcja dobrze dopasowuje się do ciała, jest szybkoschnąca oraz regulująca wilgotność. Dodatkową zaletą jest również niska, atrakcyjna cena oraz fakt, że została wyprodukowana w poszanowaniu środowiska naturalnego.

Najnowsze