Nie klikaj w link w tych SMS-ach! Oszuści wyczyszczą Twoje konto bankowe

i

Autor: pixabay Nie klikaj w link w tych SMS-ach! Oszuści wyczyszczą Twoje konto bankowe

Telefony z obcych numerów. Jak sprawdzić kto dzwonił?

2020-08-24 8:03

Pandemia COVID-19 poniekąd wymusiła zmianę naszych nawyków, więcej rzeczy robimy online. Za pośrednictwem internetu dokonujemy zakupów czy załatwiamy sprawy urzędowe i bankowe. To niestety także czas wzmożonej aktywności wszelkich oszustów, którzy wykorzystują nasz brak uwagi i niewiedzę. Jednym z ich sposobów działania są telefony wykonywane z podejrzanych numerów. Zobacz, jak sprawdzić, czy połączenie jest bezpieczne.

Coraz więcej osób informuje, że oszuści znowu wykorzystują swój sprawdzony sposób działania. Dzwonią do wybranych osób, kiedy telefon zostanie odebrany to zapada w nim głucha cisza. Kiedy ofiara oddzwoni na wskazany numer zaczną się duże pieniądze za połączenie. W ten sposób można stracić nawet kilkaset złotych za jeden telefon. Numery, z których wykonywane są telefony często przypominają te stacjonarne z rożnych miast Polski. W rzeczywistości są to połączenia zza granicy, za które płaci się o wiele więcej.

Czytaj również: Wybierasz się na wesele? Czy w dobie koronawirusa szef może ci tego zabronić?

Jak sprawdzić, czy połączenie telefoniczne jest bezpieczne?

Wiele telefonów samemu rozpoznaje, które numery wykonywane są z naszego kraju, a które mają podejrzane prefiksy. W przypadku, gdy nie jesteśmy pewni, czy połączenie jest bezpieczne warto sprawdzić dany numer w internecie. Użytkownicy na wielu stronach dzielą się podejrzanymi numerami. Na tych samych stronach można również sprawdzić numery wykonywane z wszelkich infolinii, które niekiedy potrafią wydzwaniać po kilkanaście razy na dobę.

Zobacz także: Dziecięca lekcja finansów

Ewakuacja w centrum Szczecina. Saperzy usuwali bombę z czasów II wojny światowej
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze