Magiczny marzec

Tych seniorów czeka wspaniały marzec! ZUS już wypłaca aż 3 emerytury

2024-03-07 8:23

W marcu emeryci dostaną trzynastkę, a do tego ich świadczenia wzrosną dzięki waloryzacji. Jednak istnieje grupa seniorów, która za sprawą dosyć nietypowego splotu przypadków dostaną aż trzy świadczenia, z czego dwa będą już zwaloryzowanymi emeryturami, a trzecie wcześniej wspomnianą trzynastką. Która grupa załapie się na tak wysokie świadczenia w jednym miesiącu?

Trzy emerytury w marcu? Milion seniorów dostanie prezent

Marzec będzie wyjątkowo korzystnym miesiącem dla seniorów. Już od początku miesiąca emerytury będą wypłacane po uwzględnieniu waloryzacji, która wyniesie w tym roku 12,12 proc. Oprócz podwyższonych świadczeń, seniorzy dostaną także 13. emerytury.

Jak podaje "Fakt" ok. milion emerytów dostanie trzy emerytury w marcu. Wynika to z terminów wypłat świadczeń z ZUS i KRUS, które wypłacane są w 1, 5, 6, 10, 15, 20 i 25 dniu miesiąca. Gdy jednak terminy wypłat wypadają w sobotę, niedzielę, lub święto, emerytura trafia do seniora wcześniej.

Dlatego też osoby, które dostają świadczenie pierwszego dnia miesiąca dostaną w marcu aż dwa świadczenia. Pierwsza emerytura przyjdzie na ich konto na samym początku miesiąca, a jak donosi "Fakt", emerytura kwietniowa powinna przyjść jeszcze 29 marca. Biorąc pod uwagę, że te same osoby dostaną jeszcze 13. emeryturę, to w marcu dostaną aż trzy świadczenia!

Ile seniorzy dostaną w marcu? Sprawdźcie to w naszej galerii! 

Pieniądze to nie wszystko - Marian Banaś o kontroli w Orlenie

QUIZ PRL. Superbohaterowie popkultury PRL

Pytanie 1 z 10
Rockowy zespół Kryzys w utworze "Telewizja" porównał kapitana Klossa do:
QUIZ Superbohaterowie PRL
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze