vinted sprzedaż wysyłkowa odzież

i

Autor: SHUTTERSTOCK vinted sprzedaż wysyłkowa odzież

Vinted. Nie mogłeś wypłacić pieniędzy - dostaniesz rekompensatę!

2022-06-24 12:08

O braku możliwości wypłacenia pieniędzy za sprzedane rzeczy na Vinted alarmowali użytkownicy. Firma potwierdziła tą informację, zaznaczając, że wina za ten błąd nie leży po ich stronie. Vinted ogłosiło, że klienci, których dotknął ten problem, w ramach rekompensaty otrzymają za darmo dostęp do jednej z płatnych usług oferowanych przez platformę.

Użytkownicy informują o awarii Vinted

Użytkowniczka Vinted zaalarmowana brakiem możliwości wypłaty pieniędzy za rzeczy, sprzedane za pośrednictwem platformy shoppingowej skontaktowała się z redakcją Wirtualnej Polski. "Pieniędzy nie ma i odpowiedzi na zadawane pytania też nie ma" - poinformowała.

Magdalena Szlaz Communication & PR Manager (Vinted Polska) potwierdziła, że pojawił się problem związany z transferem środków. Przedstawiła na czym polegała awaria. Okazuje się, że problem techniczny został zgłoszony  przez serwis płatniczy obsługujący platformę. Awaria polegała na tym, że środki zgromadzone w "portfelu" niektórych użytkowników wyświetlały się jako "oczekujące" a nie jako "dostępne". W związku z tym nie można było ich wypłacić.

Pieniądze to nie wszystko. Hanna Gronkiewicz-Waltz

Problem został rozwiązany - poszkodowani otrzymają rekompensatę

Przedstawicielka firmy zapewniła, że we współpracy z dostawcą usług płatniczych udało się wypracować rozwiązanie w sprawie usunięcia błędu - i wszystkie usługi znów działają prawidłowo. Magdalena Szlaz w imieniu firmy Vinted Polska przeprosiła również wszystkich użytkowników, którzy w wyniku tego incydentu zostali narażeni na stres i niepewność związaną ze zgromadzonymi środkami.

W sprawie zaistniałej sytuacji pojawił się również specjalny wpis w zakładce "Centrum Pomocy" wyjaśniający wszystko użytkownikom. Osoby, które borykały się z problemem technicznym mogą bezpłatnie skorzystać z usługi "Podbicie". Usługa ta poprawia widoczność oferowanych produktów - i w standardowych okolicznościach jest płatna. 

Sonda
Korzystasz z Vinted?

UOKiK otrzymał zgłoszenia o sprawie Vinted

Departament Komunikacji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) poinformował, że oni również otrzymali w tej sprawie kilkadziesiąt zgłoszeń - w związku z tym postanowił skontaktować się ze spółką. UOKiK potwierdził stanowisko przedstawione przez spółkę o problemach leżących po stronie dostawcy płatności. Potwierdzili również informację dotyczącą rekompensaty - w formie możliwości skorzystania z płatnej funkcji "Podbicie" bezpłatnie - przez trzy dni.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów interweniuje w sprawie Vinted.  W maju UOKiK nałożył na Vinted karę w wysokości 5 300 000 złotych. Zarzucili platformie brak dwóch informacji: warunki odblokowania pieniędzy ze sprzedaży oraz o tym jak nie dopłacać do "Ochrony Kupującego". Urząd podkreślił jednak, że zaistniała sytuacja nie ma wpływu na karę ponieważ pojawiły sie już po urzędowej kontroli.

Najnowsze