W PKP Intercity w końcu to zrobili! Pasażerowie czekali na to od lat. Rusza rezerwacja wskazanego miejsca

2019-11-25 17:13 ŁT
PKP Intercity
Autor: materiały prasowe PKP Intercity

Spółka PKP Intercity wprowadza rewolucyjną zmianę. Od teraz - wzorem przewoźników autokarowych czy samolotowych, przy rezerwacji miejscówki podróżni będą mogli wskazać konkretne miejsce do siedzenia. Dotychczas system nie umożliwiał podglądu rozkładu siedzeń w wagonach i nie był zbyt przejrzysty.

Od kiedy nastąpi rewolucyjna zmiana w rezerwacji w PKP Intercity? Począwszy od połączeń rozpoczynających się od 15 grudnia br., gdy w życie wejdzie nowy rozkład jazdy pociągów. O planowanej nowości jeszcze w lipcu br. informował ówczesny minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Początkowo usługa miała zostać wprowadzona w pierwszej kolejności w pociągach obsługiwanych przez elektryczne zespoły trakcyjne – Pendolino, Dart i Flirt, a docelowo również w składach wagonowych. 

ZOBACZ TEŻ: Stracili prawie 2,5 tysiące złotych! Bo nie znali przysługujących im praw

Rezerwacja miejscówek PKP Intercity
Autor: Materiały prasowe Rezerwacja miejscówek PKP Intercity Link: https://cdn.galleries.smcloud.net/t/photos/gf-1gQS-jXfX-f2gU_rezerwacja-miejscowek-pkp-intercity.jpg

Na razie PKP Intercity nie przedstawia szczegółowych informacji o nowej funkcjonalności systemu. Podczas zamawiania biletu przez internet wyświetla się nam podgląd wagonu i możemy wybrać dokładnie te miejsca, które nas interesują. Jak informuje branżowy serwiskolejowy.pl, nowa aplikacja do rezerwacji jest prosta i intuicyjna. Wolne miejsca są oznaczone na mapie kolorem zielonym, a zajęte - szarym. Można też wybrać kilka miejsc jednocześnie - np. przeznaczone dla osoby niepełnosprawnej czy z rowerem.

CZYTAJ TAKŻE: "Kevin sam w domu" na święta w Polsacie. Reklamy będą kosztowały fortunę

Do tej pory pasażerowie mogli wybierać tylko stronę (od okna lub korytarza), co nie gwarantowało, że w przy zakupie dwóch lub więcej biletów podróżni otrzymywali miejscówki obok siebie.

Najnowsze