"Kevin sam w domu" na święta w Polsacie. Reklamy będą kosztowały fortunę

2019-11-21 15:06
Kevin sam w domu
Autor: 20thCentFox/Courtesy Everett Collection/East News

Przygody „Kevina samego w domu" czy „Kevina w Nowym Jorku" co roku przyciągają tłumy widzów na całym świecie. W Polsce wszelkie próby zaprzestania wyświetlania filmu zakończyły się fiaskiem, bowiem dla wielu rodzin oglądanie przygód chłopca stało się świąteczną tradycją. Okazuje się, że świąteczna emisja "Kevina..." to nie tylko tradycja, ale także całkiem intratny biznes.

Święta bez Kevina McCallistera nie mają racji bytu! Czy ktoś nie zna przygód małego chłopca Kevina, który na święta został sam w domu, ponieważ w wyniku zamieszania jego rodzina poleciała na urlop bez niego? Oglądanie tego filmu to bardzo często tradycja, a wielu nie wyobraża sobie Bożego Narodzenia bez spotkania przed telewizorem kilku pokoleń widzów.

ZOBACZ TEŻ: Jeden post na Instagramie wart milion dolarów! Tak zarabia Kim Kardashian

"Kevin sam w domu" (1990) lub "Kevin sam w Nowym Jorku" (1992) pokazywany jest przez telewizję Polsat nieprzerwanie od 1997 roku. Tylko raz o mało nie brakowało, a telewidzowie nie zobaczyliby przygód Kevina McCallistera. W 2010 "Kevin" nie znalazł się w świątecznej ramówce. Po interwencji fanów, to się jednak zmieniło i Polsat wyemitował świąteczny hit.

"Kevin sam w domu" w Polsacie emitowany był już ok. 30 razy. Jego kontynuacja, czyli "Kevin sam w Nowym Jorku" kilkanaście razy. Co roku komedia z Culkinem cieszy się największym zainteresowaniem podczas świąt. 

W tym roku Polsat wyemituje kultowy film w wigilię, czyli we wtorek 24 grudnia. Jak podały "Wirtualne Media", pomimo wieku filmu, ten wciąż przyciąga reklamodawców. 30-sekundowy spot w przerwie reklamowej kosztuje od 78,9 tys. zł do 86,3 tys. zł.

 - Tym samym reklamy przy „Kevinie samym w domu” kosztują zdecydowanie najwięcej spośród wszystkich pozycji programowych Polsatu w grudniu br - piszą "Wirtualne Media". 

Ceny nie powinny dziwić, jeśli spojrzymy na to ilu widzów w czasie emisji zasiada przed telewizorami. W 2017 roku pierwszą część oglądało w Wigilię 4,4 mln osób.  W ubiegłym roku w Wigilię o godzinie 20:05 Polsat włączyło 4,51 mln widzów a film był największym świątecznym hitem w telewizji.

Jak wyglądają inne finansowe sukcesy "Kevina..."? Film, którego budżet wynosił 15 milionów dolarów w kinach zarobił ich 533 mln. Dom w Chicago (z 1921 roku), w którym mieszkała filmowa rodzina McCallisterów (przy 671 Lincoln Avenue w Winnetka), został sprzedany w 2012 roku za sumę 1 585 000 dolarów. 

Najnowsze