Wynagrodzenia w Polsce

W tych regionach Polski płacą najwięcej! A tu zarobki są najniższe

2023-11-17 13:07

Zarobki w Polsce. Główny Urząd Statystyczny podał najnowsze dane dotyczące wynagrodzeń w całej Polsce. Statystycy wyliczyli, w którym województwie Polski średnie zarobki są najwyższe, a w którym najniższe. Dane mogą zaskoczyć. Zobacz, ile zarabia się w Twoim regionie. Pełne zestawienie podajemy w galerii.

Jakie są zarobki w Polsce?

Główny Urząd Statystyczny podał najnowsze dane dotyczące wynagrodzeń w Polsce. Wyliczenia dotyczą 2022 roku. Okazuje się, że najwyższe średnie miesięczne wynagrodzenie było w województwie mazowieckim z Warszawą i osiągnęło poziom 7508,56 zł. Drugie miejsce w tym zestawieniu zajęło województwo dolnośląskie z Wrocławiem z kwotą 6562,04 zł. Zaś trzecia lokata należy do województwa małopolskiego z Krakowem w roli głównej z kwotą 6411,04 zł. A które województwie znalazły się na drugim biegunie? Z danych GUS wynika, że najniższe średnie wynagrodzenie w Polsce w 2022 roku było w województwie warmińsko-mazurskim i wyniosło 5427,81 zł. Nieco lepiej jest w województwie podkarpackim, gdzie średnia pensja w ubiegłym roku wyniosła 5452,12 zł. W tej grupie trzech województw z najniższymi zarobkami znalazło się jeszcze województwo świętokrzyskie ze średnią pensją rzędu 5505,49 zł. Pozostałe województwa i kwoty, jakie w nich się zarabia prezentujemy w GALERII.

Jak podkreśla GUS, podane wielkości wynagrodzeń służą celom określonym w ustawie z dnia 26 października 1995 r. o społecznych formach rozwoju mieszkalnictwa. Obwieszczenie w tej sprawie zostanie ogłoszone w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”

QUIZ PRL. Kultowe smaki PRL - tak smakowało dzieciństwo w PRL-u

Pytanie 1 z 10
Kultowy blok czekoladowy zawierał:
Blok kakaowy
Pieniądze to nie wszystko Adam Gomoła
Najnowsze