Nie będzie paraliżu polskiego nieba

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Kontrolerzy lotów zakończyli spór z PAŻP

Wakacje 2022. Nie będzie paraliżu nieba. Kontrolerzy lotów podpisali porozumienie z PAŻP

2022-07-11 9:47

Zakończył się wielomiesięczny spór pomiędzy Polską Agencją Żeglugi Powietrznej z Związkiem Zawodowym Kontrolerów Ruchu Lotniczego. Obie strony zawarły porozumienie w zakresie zmian do regulaminu wynagradzania i regulaminu pracy. Pasażerowie mogą bezpiecznie planować wakacyjne loty, nie będzie paraliżu polskiego nieba.

Spór na linii Polska Agencja Żeglugi Powietrzonej – kontrolerzy lotów zakończył się podpisaniem porozumienia. - "Podpisanie umów zwieńczyło sześć miesięcy wspólnej walki o bezpieczeństwo, godność, wynagrodzenia i przyjazne warunki pracy w środowisku, które z natury jest stresogenne" - podkreśla ZZKRL cytowany przez portal next.gazeta.pl.

 Zobacz też: Kontrolerzy chcą 80 tys. złotych miesięcznie! Ile zarabiają teraz?

Porozumienie zawarte między PAŻP a ZZKRL reguluje kwestie wynagrodzeń i kształt umów o pracę. Prezes PAŻP Anita Oleksiak 29 czerwca podczas konferencji prasowej podkreśliła, że integralną częścią porozumienia są kwestie bezpieczeństwa pracy kontrolerów. Wszystkie ustalenia mają być wprowadzane sukcesywnie do 2025 roku. Pasażerowie mogą korzystać z połączeń lotniczych w czasie wakacji. Przestrzeń powietrzna nad Polską jest bezpieczna.

"W myśl zawartego porozumienia pomiędzy Polską Agencją Żeglugi Powietrznej i Związkiem Zawodowym Kontrolerów Ruchu Lotniczego i w oparciu o nowy Regulamin Pracy i Regulamin Wynagradzania 8 lipca br. podpisanych zostało 181 umów z kontrolerami ruchu lotniczego. Tym samym PAŻP zachowuje ciągłość zapewnienia służb ruchu lotniczego w polskiej przestrzeni powietrznej" - czytamy w komunikacie wystosowanym przez Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu Lotniczego. Związek podkreśla, że podpisanie umowy to sukcesem "gwarantujący pełną kontrolę polskiego nieba".

„Pieniądze to nie wszystko” – Andrzej Hawryluk

Przedstawiciele kontrolerów podkreślają, że zmiany w Regulaminie Pracy i aneksie do Regulaminu Wynagradzania wpływają pozytywnie na bezpieczeństwo ruchu lotniczego, organizację i kulturę pracy oraz tworzą obiektywne kryteria wynagradzania pracowników operacyjnych PAŻP. Dodali, że wypracowane rozwiązania pozwolą zachować ciągłość zapewniania służb ruchu lotniczego w polskiej przestrzeni powietrznej.

Sonda
Czy leciałaś/eś kiedykolwiek samolotem?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze