Kosmiczna waloryzacja emerytur! Nowe dane

i

Autor: SE Kosmiczna waloryzacja emerytur! Nowe dane

Waloryzacja emerytur 2022: Olbrzymie podwyżki dla emerytów

2021-11-30 17:49

Przyszły rok powinien być dobry dla emerytów. Wszystko wskazuje, że wskaźnik waloryzacji emerytur będzie blisko 10 proc. Obecne prognozy na poziomie 9,6 proc. zapowiadają spory zastrzyk gotówki dla wszystkich emerytur. Obliczyliśmy, o ile w takim scenariuszu wzrosłyby świadczenia. Nawet najniższe emerytury wzrosną o zauważalną kwotę.

Waloryzacja emerytur

Inflacja nie odpuszcza , a koszty życia stale rosną. Wielu emerytów dobrze wie, jak trudno w takiej sytuacji związać koniec z końcem. Pewnym pocieszeniem może być coraz wyraźniejsza na horyzoncie waloryzacjaRząd zapowiedział, że w przyszłym roku wyniesie 4,89 proc., ale nie jest to jeszcze wiążąca decyzja. W przyszłym roku podwyżka świadczeń dla seniorów powinna być satysfakcjonująca. Wszystko dlatego, że waloryzacja zależy m.in. właśnie od inflacji oraz wzrostu pensji. Te ostatnie również rosną.

SPRAWDŹ KONIECZNIE: Wszyscy emeryci dostaną dodatkowe pieniądze! Wiemy ile!

Jeśli weźmiemy pod uwagę ostatnie dane na temat inflacji (7,7 proc.) oraz wzrostu płac (9,5 proc.), możemy założyć, że waloryzacja wyniesie 9,6 proc. Przy takich podwyżkach, nawet ubożsi emeryci powinni odczuć wzrost świadczeń. Przy emeryturze nieco przekraczającej 1000 zł, podwyżka świadczenia wyniesie niemal 100 zł. Oczywiście, im wyższe świadczenie, tym wyższa, obliczana procentowo, waloryzacja. Jeśli emeryt obecnie dostaje 1515 zł, po waloryzacji wzbogaci się o ponad 145 zł, a jego świadczenie zamknie się w kwocie ponad 1660 zł. Jeszcze bogatszy senior, z emeryturą 3150 zł, dostanie aż 302 zł więcej, a jego emerytura wyniesie 3452 zł!

Rekordowe podwyżki. Superwaloryzacja rent i emerytur POTWIERDZONA!

Ostateczne decyzja dotycząca wysokości wskaźnika waloryzacji zapadnie dopiero w lutym 2022 roku, a świadczenia będą waloryzowane od marca. Ostatni raz tak wysoka waloryzacja była w 2001 roku, gdy sięgnęła 12,7 proc. Wtedy jednak inflacja wynosiła 5,5 proc., ale wolniej rosły wynagrodzenia. Świadczenia waloryzowane będą dopiero od marca.

Sonda
Czy waloryzacja powinna być wyższa niż 4,89 proc. ?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze