Będzie nowe 500 plus? Chcą dać pieniądze trwałym małżeństwom

i

Autor: Shutterstock

Większe dodatki do emerytur i rent. Potężna waloryzacja emerytur 2022

2022-01-24 16:49

Waloryzacja rent i emerytur w 2022 roku. Waloryzacja rent i emerytur może wynieść nawet 7,1 proc. Taki wskaźnik waloryzacji oznacza nie tylko wyższe świadczenia emerytalne i rentowe, ale także podwyżkę kwot rozmaitych dodatków dla seniorów wypłacanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Zobacz, o ile mogą być wyższe dodatki takie jak np. dodatek pielęgnacyjny, kombatancki czy też kompensacyjny.

Waloryzacja dodatków dla emerytów 2022

Waloryzacja rent i emerytur może być rekordowa w 2022 roku. Powodów takiego stanu rzeczy jest co najmniej kilka, m.in. inflacja i poziom średniego wynagrodzenia podawane przez Główny Urząd Statystyczny. Inflacja szaleje i osiąga rekordowe poziomy, zbliżając się wielkimi krokami do sumy dwucyfrowej rzędu 10 proc.. Jak podaje GUS, rośnie też średnia płaca, osiągając już poziom 6,6 tys. zł. Przekłada się to korzystnie na sytuację emerytów i rencistów. Biorąc pod uwagę najnowsze wskaźniki z GUS, można oszacować wskaźnik waloryzacji rent i emerytur na poziomie 7,1 proc. Oznacza to nie tylko taki duży wzrost podstawowych świadczeń z ZUS, ale i podwyżkę kwot rozmaitych dodatków wypłacanych seniorom przez ZUS.

Chodzi o takie dodatki do emerytur jak m.in. dodatek pielęgnacyjny, dodatek za tajne nauczanie, dodatek pielęgnacyjny dla inwalidy wojennego całkowicie niezdolnego do pracy i samodzielnej egzystencji, dodatek kombatancki, świadczenie w wysokości dodatku kombatanckiego, dodatek kompensacyjny.

Zobacz w GALERII poniżej, o ile może wzrosnąć w 2022 roku kwota każdego z dodatków z ZUS przy waloryzacji na poziomie 7,1 proc.

Tańczące z Promocjami 18.01.2022
Sonda
Czy jesteś zadowolony z wysokości swojej emerytury?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze