Emerytury bez podatku 2022

i

Autor: SHUTTERSTOCK Polski Ład dla emerytów. Dodatkowa emerytura w roku dla seniorów!

Polski Ład dla emerytów. Dodatkowa emerytura w roku dla seniorów!

2022-01-29 8:40

Polski Ład to historyczna obniżka podatków, dzięki której w portfelach Polaków zostanie ok. 17 mld zł rocznie. To również realne wsparcie finansowe dla seniorów, których w jesieni życia często nie stać na godne życie. To wyraz naszej solidarności międzypokoleniowej i kolejne m.in. po 13 emeryturze działanie, które zapewni Ci wyższe świadczenia - przekonuje Ministerstwo Finansów. Po podniesieniu kwoty wolnej od podatku wielu seniorów zyska dodatkową emeryturę w roku.

Emerytura i renta do 2,5 tys. zł bez PIT

Kwota wolna w wysokości 30 tys. zł powoduje, że emeryci i renciści, którzy pobierają świadczenia do 2500 zł brutto miesięcznie, nie będą płacili podatku PIT. W Polsce takich osób jest 6 mln. Przy wysokości świadczenia 2 500 zł brutto miesięcznie, roczny zysk to ok. 2250 zł, „na rękę”. To niemal emerytura ekstra.

Wyższe emerytury i renty

Jeśli świadczenie wynosi do 4 290 zł brutto miesięcznie, seniorzy zyskają na Polskim Ładzie. Polski Ład ochroni również osoby, którzy otrzymują świadczenia od 4 920 zł aż do 12 800 zł brutto miesięcznie. Emerytury do tej kwoty otrzymuje aż 99,95 proc. seniorów w Polsce. 

Seniorze Polski Ład to konkretny zastrzyk pieniędzy w twoim portfelu

i

Autor: Materiały prasowe

PIT-0 dla seniora

Podatkowy Polski Ład to również zachęta do kontynuacji pracy. Doświadczeni seniorzy, którzy mimo nabycia uprawnień do emerytury czasowo zrezygnują z jej pobierania i pozostaną aktywni zawodowo, będą mogli skorzystać ze specjalnej ulgi. Takie osoby nie będą płacić podatku od przychodów z pracy na etacie, zleceniu lub działalności gospodarczej – do kwoty 85 528 zł rocznie.

Express Biedrzyckiej - Krzysztof Gawkowski: Polski Ład to drogi bajzel. To pierwszy rząd, który obniża wynagrodzenia

Dodatkowo pracujący seniorzy, niepobierający emerytury i rozliczający się według skali podatkowej, będą płacić podatek dopiero po przekroczeniu 115 528 zł zarobków (30 tys. zł kwoty wolnej + 85 528 zł ulgi). W sumie dzięki Polskiemu Ładowi, pracujący seniorzy zaoszczędzą w tym roku co najmniej 800 mln zł.

Sonda
Myślisz, że Polski Ład poprawi twoje życie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze