Polski Ład dla emerytów. Dodatkowa emerytura w roku dla seniorów!

2022-01-29 8:40
Emerytury bez podatku 2022
Autor: SHUTTERSTOCK Polski Ład dla emerytów. Dodatkowa emerytura w roku dla seniorów!

Polski Ład to historyczna obniżka podatków, dzięki której w portfelach Polaków zostanie ok. 17 mld zł rocznie. To również realne wsparcie finansowe dla seniorów, których w jesieni życia często nie stać na godne życie. To wyraz naszej solidarności międzypokoleniowej i kolejne m.in. po 13 emeryturze działanie, które zapewni Ci wyższe świadczenia - przekonuje Ministerstwo Finansów. Po podniesieniu kwoty wolnej od podatku wielu seniorów zyska dodatkową emeryturę w roku.

Emerytura i renta do 2,5 tys. zł bez PIT

Kwota wolna w wysokości 30 tys. zł powoduje, że emeryci i renciści, którzy pobierają świadczenia do 2500 zł brutto miesięcznie, nie będą płacili podatku PIT. W Polsce takich osób jest 6 mln. Przy wysokości świadczenia 2 500 zł brutto miesięcznie, roczny zysk to ok. 2250 zł, „na rękę”. To niemal emerytura ekstra.

Wyższe emerytury i renty

Jeśli świadczenie wynosi do 4 290 zł brutto miesięcznie, seniorzy zyskają na Polskim Ładzie. Polski Ład ochroni również osoby, którzy otrzymują świadczenia od 4 920 zł aż do 12 800 zł brutto miesięcznie. Emerytury do tej kwoty otrzymuje aż 99,95 proc. seniorów w Polsce. 

Seniorze Polski Ład to konkretny zastrzyk pieniędzy w twoim portfelu
Autor: Materiały prasowe

PIT-0 dla seniora

Podatkowy Polski Ład to również zachęta do kontynuacji pracy. Doświadczeni seniorzy, którzy mimo nabycia uprawnień do emerytury czasowo zrezygnują z jej pobierania i pozostaną aktywni zawodowo, będą mogli skorzystać ze specjalnej ulgi. Takie osoby nie będą płacić podatku od przychodów z pracy na etacie, zleceniu lub działalności gospodarczej – do kwoty 85 528 zł rocznie.

Express Biedrzyckiej - Krzysztof Gawkowski: Polski Ład to drogi bajzel. To pierwszy rząd, który obniża wynagrodzenia

Dodatkowo pracujący seniorzy, niepobierający emerytury i rozliczający się według skali podatkowej, będą płacić podatek dopiero po przekroczeniu 115 528 zł zarobków (30 tys. zł kwoty wolnej + 85 528 zł ulgi). W sumie dzięki Polskiemu Ładowi, pracujący seniorzy zaoszczędzą w tym roku co najmniej 800 mln zł.

Sonda
Myślisz, że Polski Ład poprawi twoje życie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze