Tadeusz Kościński

i

Autor: GOV.PL Tadeusz Kościński

Polski Ład. Kościński: Będzie rozszerzenie ulgi dla klasy średniej

2022-01-25 17:17

Minister finansów Tadeusz Kościński podczas wystąpienia potwierdził, że w resorcie finansów ruszyły prace nad zmianami w ustawach podatkowych Polskiego Ładu, które zapowiedział premier Morawiecki.. Kościński zapowiedział m.in rozszerzenie ulgi dla klasy średniej, co spowoduje, że więcej osób zarabiających do 12.8 tys. zł skorzysta z Polskim Ładzie lub reforma będzie dla nich neutralna.

Podczas krótkiego wystąpienia min. finansów Tadeusz Kościński powiedział: - Intensywnie pracujemy nad rozszerzeniem Polskiego Ładu o nowe rozwiązania. Ulgą dla klasy średniej zostaną objęci m.in. emeryci i renciści, osoby na zleceniach oraz w szerszym zakresie nauczyciele akademiccy. Korzystanie z ulgi będzie możliwe również przy zbiegu różnych umów. W efekcie więcej osób zarabiających do 12.8 tys. zł skorzysta z Polski Ładzie lub reforma będzie dla nich neutralna - poinformował minister finansów Tadeusz Kościński. Jak dodał, projekt ustawy zostanie zaprezentowany "niedługo".

Kościński potwierdził także, że projekt ustawy podnoszący do rangi ustawowej rozwiązania z wydanego 7 stycznia rozporządzenia został przyjęty przez rząd. Przeniesienie rozporządzenia do ustawy to konieczność w obliczu sytuacji, w której prawnicy i księgowi podkreślali, że stosowanie tych rozwiązań może wywołać odpowiedzialność karną po stronie przedsiębiorców.

ZUS zabierze krocie przedsiębiorcom. Ogromny wzrost składek ZUS dla firm

Minister finansów podkreślił, że nie zgadza się z taką oceną, ale by wyeliminować ewentualne wątpliwości, zdecydowano się na przyjęcie ustawy. - Należy postępować zgodnie z zapisami rozporządzenia - apelował Kościński.

Kościński: na rozwoju gospodarczym skorzystali bogaci

Szef resortu finansów mówił także, co w sytuacji zmniejszenia pensji względem grudnia, powinni zrobić pracownicy. - Może się zdarzyć, że ktoś pod koniec stycznia otrzyma niższą pensję niż jeszcze w grudniu. Jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce, to pracodawcy są zobowiązania do jak najszybszego wyrównania. W takich sytuacjach zachęcamy do kontaktu z nami telefonicznie czy też poprzez formularz - mówił Kościński.

Sonda
Myślisz, że Polski Ład poprawi twoje życie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze