Seniorze! Nie bój się e-recepty

i

Autor: Shutterstock Seniorze! Nie bój się e-recepty

Drożyzna w Polsce

Większość seniorów nie wykupuje recept. Winna rekordowa inflacja!

2022-10-14 13:35

Rekordowa drożyzna z ogromną siłą uderza w seniorów. W jednym z badań okazało się, że nawet 80 proc. ankietowanych nie wykupuje leków, bo nie ma na nie pieniędzy. Okazuje się zatem, że czternasta i trzynasta emerytura, waloryzacja emerytur i rent, a także pakiet darmowych leków dla seniorów to przy rozpędzonej inflacji po prostu za mało.

Dramat emerytów. Nie stać ich na leki

Drożyzna uderza w seniorów. Okazuje się, że przez inflację emerytów nie stać na leki. Z najnowszego badania opinii, przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie Koalicji „Na pomoc niesamodzielnym”, wynika, że w ostatnich miesiącach ponad 80 proc. seniorów nie wykupiło recepty na leki. Aż 95 proc. badanych przyznało, że ich domowy budżet jest obciążony wydatkami na lekarstwa, a ich zakup mógłby spowodować, że emerytom nie wystarczyłoby na inne potrzeby, w tym na jedzenie, które w ostatnim czasie bardzo podrożało.

Zatem okazuje się, że programy rządu mające na celu wsparcie seniorów nie są tak skuteczne jak może się wydawać. Trzynasta emerytura, czternasta emerytura, pakiet darmowych leków, waloryzacja, to wciąż za mało, by ułatwić życie emerytom w Polsce, w której to szaleje inflacja. Gigantyczna inflacja z ogromnym impetem uderza w najbiedniejszych. Drożyzna w sklepach, podwyżki za mieszkanie, sprawiają, że seniorów po prostu nie stać na leki, których ceny też rosną w zastraszającym tempie. Zgodnie z danymi z Głównego Urzędu Statystycznego, inflacja we wrześniu wyniosła 17,2 proc. Najwięcej, bo o prawie 30 proc. poszły w górę koszty związane  z utrzymaniem mieszkania i nośnikami energii oraz ceny żywności oraz napojów bezalkoholowych - wzrost o 19,3 proc. 

Sonda
Przejmujesz się inflacją?
Pieniądze to nie wszystko - Przemysław Litwiniuk
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze