Wylądowały pierwsze samoloty z pomocą od spółek Skarbu Państwa

2020-03-26 14:52 KaJa
Samolot ze sprzętem z Chin wylądował na Okęciu
Autor: Dejan Milinković/Wikimedia Samolot ze sprzętem z Chin wylądował na Okęciu

Epidemia koronawirusa to nie tylko czas dramatycznej walki o zdrowie i życie, ale również pokaz wzajemnej pomocy i wsparcia. Wiele spółek Skarbu Państwa aktywnie włączyło się w działania, które w tym trudnym okresie wspomogą polską służbę zdrowia. Na warszawskim Okęciu wylądowały już pierwsze samoloty z dostawą zakupionych środków ochrony między innymi przez Agencję Rozwoju Przemysłu czy KGHM Polska Miedź S.A.

Jak poinformował na swoim Twitterze prezydent Andrzej Duda na warszawskim Okęciu wylądował już pierwszy samolot z dostawą środków ochrony dla pracowników polskich szpitali. Dostawa została sfinansowana przez spółki Skarbu Państwa. W samolocie znajdują produkty zakupione w Chinach przez ARP, ARM i KGHM Polska Miedź S.A.

Czytaj również: Koniec podwyżek w sklepach! Rząd wprowadził REGULACJĘ CEN. Na jakie produkty?

W paczkach pierwszego transportu jest 1,7 mln maseczek, ponad 40.5 tys. kombinezonów, 10 tys. gogli oraz 416.5 tys. rękawiczek jednorazowych, które trafią do placówek w Polsce. Po godzinie 14:00 na płycie lotniska wylądował także drugi samolot przewożący artykuły ochrony osobistej dla polskich szpitali. 

Sprawdź również: Nielegalny alkohol pomocny w walce z koronawirusem

Najnowsze