500 plus - na to Polacy wydają pieniądze z programu. Branża zaciera ręce

2019-04-12 5:41 Wojciech Boratyński
500 plus
Autor: Shutterstock 500 plus

Program Rodzina 500 plus to co miesięczne wychowawcze wsparcie finansowe. Po złożeniu wniosku pieniądze otrzymują rodzice na każde drugie i kolejne dziecko oraz, przy spełnieniu odpowiednich warunków, także na pierwsze. Według najnowszych danych Polacy otrzymane 500 złotych często pożytkują nie na ubrania dla dzieci czy żywność, ale… na wycieczki. Zobacz, gdzie jeżdżą polskie rodziny za 500 plus.

Od 2016 roku, czyli od kiedy rząd Prawa i Sprawiedliwości pod wodzą ówczesnej premier Beaty Szydło wprowadził program Rodzina 500 plus, jedną z dziedzin gospodarki, które najlepiej się rozwijają, jest turystyka i hotelarstwo. Dane serwisu turystycznego Travelist wskazują, że od kiedy ruszyły wypłaty świadczeń 500 plus, Polacy coraz częściej wyjeżdżają z dziećmi. Na wakacje w 2017 roku pojechał jeden na czterech beneficjentów programu 500 plus. W 2018 roku na wakacyjny wyjazd zdecydowała się już niemal połowa osób korzystających ze świadczenia 500 plus.

Gdzie na wakacje? Znani podróżnicy polecają TOP kierunki 2019!

Według opublikowanych danych wychodzi, że przez ostatnie trzy lata liczba rezerwacji pobytów wypoczynkowych z udziałem dzieci wzrosła o 28 proc. Rodzinne wyjazdy stanowią 43 proc. ogólnej liczby bookingów dokonywanych za pośrednictwem serwisu Travelist.

Bali. Ta profesja jest tutaj zakazana! O co chodzi?

- Rodzinne wyjazdy zawsze miały duży udział wśród ogółu rezerwacji dokonywanych na naszej stronie, jednak od momentu wprowadzenia programu 500 plus obserwujemy bardzo dynamiczny wzrost sprzedaży pobytów w hotelach z udziałem dzieci - mówi Agata Prosińska Director of Sales & Planning w Travelist - W naszym serwisie proponujemy kompleksowe pakiety wypoczynkowe dedykowane rodzinnym wczasom i wyjazdom, dostosowane do potrzeb całej rodziny i zawierające specjalne atrakcje dla najmłodszych – dodaje.

Majówka z dziećmi - gdzie się wybrać? TOP 5 miejsc w Europie

W ciągu ostatnich dwóch lat Polacy z maluchami wypoczywali najczęściej w takich miejscach jak Kołobrzeg, Szklarska Poręba, Mielno, Gdańsk, Zakopane. Najwięcej pobytów rodzinnych odbywa się w wakacje (blisko połowa) oraz w ferie (25 proc.). Podróżujący poszukują najczęściej obiektów noclegowych i hoteli gwarantujących możliwość aktywnego spędzenia czasu z dzieckiem i posiadających dodatkowe udogodnienia i atrakcje, z których skorzystać mogą najmłodsi. Jak informuje Travelist, beneficjenci programu 500 plus zwykle wybierają krótsze, kilkudniowe wyjazdy połączone z weekendem.

Co ciekawe eksperci przewidują, że wprowadzenie obiecanego przez Jarosława Kaczyńskiego 500 plus na pierwsze dziecko bez kryterium dochodowego sprawi, że jeszcze więcej rodzin będzie decydowało się na częstsze wyjazdy turystyczne przez co zainteresowanie usługami oferowanymi przez portale rezerwacyjne wzrośnie.

Niedrogie wakacje z dzieckiem - TOP 5 pomysłów

Jak zarobić na podróżach? O swojej drodze do sukcesu opowiada Karolina Ponzo