Piwo

i

Autor: Pixabay Zdj. ilustracyjne.

Zmiany przepisów

Za kaucję za butelki zapłacimy dwa razy więcej! Zmiany już weszły w życie

2023-01-10 11:50

Od 2 lutego 2023 roku, grupa Żywiec zmienia wysokość kaucji za butelki zwrotne. Decyzja związana jest ze wzrostem cen butelek u dostawców - poinformowała w rozmowie z TVN24 Magdalena Brzezińska, dyrektor ds. korporacyjnych w koncernie.

Wzrasta wysokość kaucji za butelki zwrotne

Media informowały o piśmie wysłanym przez Grupę Żywiec do sklepów. Pismo dotyczyło aktualizacji ceny transakcyjnej butelki zwrotnej na piwa o pojemności 0,5 l. Nowa cena wyniesie 1 zł zamiast dotychczasowych 50 gr. - oznacza to dwukrotny wzrost. Zmiana ceny będzie obowiązywała od 2 lutego 2023 roku.

"Grupa Żywiec zmienia wysokość kaucji za butelki zwrotne od 2 lutego 2023 roku. Punkty sprzedaży detalicznej będą samodzielnie informować klientów o terminie tej zmiany" - poinformowała w rozmowie z TVN24 Biznes Magdalena Brzezińska, dyrektor ds. korporacyjnych w Grupie Żywiec. Podkreśliła, że decyzja powodowana była wzrostem cen butelek u dostawców.

Aktualizacja cen w Kompanii Piwowarskiej

Redakcja TVN24 Biznes postanowiła skontaktować się w tej sprawie z przedstawicielami Kompanii Piwowarskiej w celu uzyskania informacji czy oni również planują aktualizację cen.

"Na obecną chwilę nie mamy komentarza dotyczącego kaucji na butelki zwrotne" - poinformowała TVN24 Biznes Iwona Jacaszek-Pruś, dyrektorka ds. korporacyjnych w Kompanii Piwowarskiej.

Sonda
Czy pijesz regularnie alkohol?
Pieniądze to nie wszystko Marlena Maląg
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze