Terminal LNG

i

Autor: Wikipedia

Energetyka

Zakaz przebywania wokół terminalu LNG w Świnoujściu! Istnieją obawy przed sabotażem?

2023-04-12 16:42

Będzie zakaz zbliżania się do terminalu w Świnoujściu! Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki wprowadzi od czwartku 13 kwietnia czasowy zakaz przebywania w odległości 200 metrów od terminalu LNG w Świnoujściu. Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński poinformował, że decyzja została podjęta na wniosek Straży Granicznej i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Zakaz zbliżania się do terminalu LNG w Świnoujściu

Komunikat w sprawie czasowego zakazu przebywania wokół terminalu LNG w Świnoujściu szef MSWiA wydał w środę.

- W następstwie rosyjskiej agresji na Ukrainę polskie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa są w stanie podwyższonej gotowości. W oparciu o rekomendacje służb podejmowane są działania wzmacniające ochronę infrastruktury krytycznej, w której terminal LNG w Świnoujściu zajmuje miejsce strategiczne - podkreślił minister.

Terminal w Świnoujściu ma znaczenie strategiczne

Jak przypomniał, w gazoporcie w Świnoujściu odbierany jest gaz ziemny w ilości odpowiadającej ok. 30 proc. krajowego zużycia, a obiekt ma strategiczne znaczenie dla funkcjonowania polskiej gospodarki i bezpieczeństwa energetycznego Polaków.

- Doświadczenia ostatnich miesięcy, m.in. uszkodzenie gazociągu Nord Stream, a także ujawnienie przez polskie służby osób podejrzanych o współpracę z rosyjskimi służbami specjalnymi, które m.in. przygotowywały akty dywersji na zlecenie rosyjskiego wywiadu, wymuszają podejmowanie ważnych decyzji zapewniających bezpieczeństwo państwu polskiemu i Polakom. Mając na uwadze powyższe, poleciłem wojewodzie zachodniopomorskiemu podjęcie pilnych działań, które zminimalizują powstałe niedogodności" - dodał Kamiński

Pieniądze to nie wszystko Rafał Dutkiewicz
Sonda
Jak oceniasz decyzję o zakazie zbliżania się do terminalu LNG w Świnoujściu?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze