blackout/energetyka/prąd

i

Autor: Materiały prasowe blackout/energetyka/prąd

Drogi prąd

Zamrożenie cen prądu dla rodzin [3000 kWh]. Oświadczenie, które trzeba złożyć w firmie energetycznej [POBIERZ WZÓR]

2022-10-18 11:37

Ceny energii będą zamrożone. Ale tylko do pewnego pułapu. Wyższe pułapy wytyczono rodzinom wielodzietnym. W tym przypadku ceny energii pozostaną na poziomie 2022 roku przy zużyciu 3000 kWh. Przy przekroczeniu tego progu trzeba będzie płacić według stawek z 2023 roku. Jednak by z takiego podwyższonego limitu skorzystać, trzeba spełnić kilka warunków. Przede wszystkim posiadać Kartę Dużej Rodziny i złożyć stosowny wniosek. Wzór oświadczenia został opublikowany przez Tomasza Króla w serwisie Infor.pl.

Ceny prądu w górę. Dla dużych rodzin większe limity

Ceny prądu w 2023 roku idą w górę. Ale nie dla wszystkich ceny prądu w 2023 roku wzrosną. Są ustanowione limity, które będą objęte cennikiem z 2022 roku. Ich przekroczenie będzie skutkowało tym, że pobory energii ponad limit będą wyceniane według nowego wyższego cennika. Zwiększony limit poboru energii po starej stawce będzie obowiązywał w przypadku rodzin wielodzietnych. Osoby z Kartą Dużej Rodziny mogą skorzystać z wyższego limitu [3000 kWh]. Jednak upusty nie będą działały w tym przypadku z automatu. Trzeba  posiadać Kartę Dużej Rodziny i złożyć w terminie ustawowym oświadczenia o byciu odbiorcą uprawnionym. Bez spełnienia tych dwóch warunków z wyższego limitu korzystać nie można. Rodziny wielodzietne muszą załączyć do oświadczenia numer Karty Dużej Rodziny i jej kopię. Co ciekawe, ustawa nie określiła konkretnego wzoru urzędowego oświadczenia. Zatem wszystko wskazuje na to, że firmy energetyczne będą miały dla swoich klientów własne wzory takich druków.

Oświadczenie potwierdzające uprawnienie do skorzystania z wyższego limitu energetycznego, składa się niezwłocznie od momentu obowiązywania nowych regulacji, jednak nie później niż do dnia 30 czerwca 2023. Wzór oświadczenia został opublikowany przez Tomasza Króla w serwisie Infor.pl

PONIŻEJ POBIERZESZ WZÓR OŚWIADCZENIA!

POBIERZ WZÓR OŚWIADCZENIA

Pieniądze to nie wszystko. Waldemar Buda
Sonda
Czy wstrzymano ci kiedykolwiek dostawę prądu lub gazu?

Polacy tracą cierpliwość do polityków!

Posłuchaj, jak zwykli ludzie komentują politykę rządu i opozycji.

Listen to "Polacy mają dość polityków. Oni będą SIEDZIEĆ! AWANTURA na bazarze" on Spreaker.

Źródło: Infor.pl

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze