Robert Winnicki.

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express Robert Winnicki, 2020 r.

Wiek emerytalny w Polsce

Znany poseł: Polacy muszą pracować dłużej, bo żyją coraz dłużej i nie mają dzieci

2023-01-10 15:58

Robert Winnicki poseł związany z partią "Konfederacja" podczas audycji w Radiu Wnet zaskoczył słuchaczy skrajnie kontrowersyjnym stwierdzeniem. Polityk zaznaczył, że Polacy żyją coraz dłużej i nie mają dzieci. W związku z tym... powinni dłużej pracować.

Polski polityk Robert Winnicki był gościem audycji w Radiu Wnet. Podczas rozmowy poruszył między innymi kwestie związane z obowiązkiem służby wojskowej czy ustawą o Sądzie Najwyższym. Wypowiedział się również na temat wprowadzenia Polski do strefy euro i wyjaśnił jakie jego zdaniem są zagrożenia dla polskiej suwerenności. Poseł Robert Winnicki odniósł się również do kwestii wieku emerytalnego.

Robert Winnicki o polskim systemie emerytalnym

"Utrzymywanie ludzi na rynku pracy jak najdłużej jest w naszym interesie" - powiedział Winnicki. Zapytany o to czy należy podnieść wiek emerytalny odpowiedział, że "należy stworzyć taki system żeby emerytowi opłacało się jednoznacznie zostawać dłużej na rynku pracy.Dzisiaj system jest tak skonstruowany żeby emeryta zachęcać do tego - żeby szedł na emeryturę". Podkreślił, że w ostatnich latach widoczna była fala wcześniejszego odchodzenia na emeryturę. Jego zdaniem tendencja powinna być odwrotna.

"Polacy żyją coraz dłużej i nie mają dzieci. Dlatego muszą dłużej pracować" - stwierdził poseł Robert Winnicki czym mocno zaskoczył odbiorców.

Sonda
Czy wiek emerytalny kobiet i mężczyzn powinien być zrównany?
Pieniądze to nie wszystko Marlena Maląg

Zazdrościsz mundurowym wcześniejszej emerytury?

Posłuchaj, jakie ma zalety i WADY, a może szybko przestaniesz...

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze