Tadeusz Kościński

i

Autor: GOV.PL Tadeusz Kościński

Został wyrzucony za Polski Ład. Teraz wraca „na państwowe”

2022-06-22 9:45

Tadeusz Kościński, były minister finansów wraca do rządu. Zdymisjonowany za Polski Ład Kościński ma pracować w Kancelarii Prezesa rady Ministrów. Jak podaje portal wPolityce.pl, ma pomóc rządowi przy programie zbrojeniowym. Tadeusz Kościński resortem finansów kierował od listopada 2019 r. do lutego tego roku.

Jak informuje portal wPolityce.pl, były minister finansów Tadeusz Kościński będzie pracował dla rządu. Ma pomóc rządowi w działaniach związanych z programem zbrojeniowym, zapisanych w niedawno uchwalonej Ustawie o Obronie Ojczyzny. Według informacji portalu, Tadeusz Kościński obejmie funkcję ministra w Kancelarii Premiera Rady Ministrów. Będzie zaangażowany m. in. w rozmowy związane ze zbrojeniami - zarówno dotyczące amerykańskiej broni, jak i innej.

Kim jest Tadeusz Kościński

Tadeusz Kościński jest absolwentem Goldsmiths University of London. Ma ponad 30-letnie doświadczenie (w tym międzynarodowe) w sektorze bankowym oraz administracji, gdzie zajmował kierownicze stanowiska. Od 1997 r. pełnił funkcję dyrektora w Banku Zachodnim WBK. Wcześniej pracował w Polskim Banku Rozwoju, Banku Przemysłowo-Handlowym, Banku Śląskim, Pomorskim Banku Kredytowym, a także w dwóch bankach w Londynie. Był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju, a od  stycznia 2018 r. do  czerwca 2019 r. pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

Tańczące z Promocjami 21.06.22

Kościński do dymisji za Polski Ład

Tadeusz Kościński od 1 lipca 2019 r. do 15 listopada 2019 r. pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, a 15 listopada 2019 r. powołany został na stanowisko ministra finansów.

Zobacz też:  Szokujące kulisy tworzenia Polskiego Ładu. Minister się wygadał! "Nikt nie miał na tyle czasu..."

6 października 2020 r. został powołany na stanowisko ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej. 26 października 2021 r. powołano go na stanowisko ministra finansów. Został wyrzucony z rządu w lutym 2022 za chaos spowodowany Polskim Ładem.

Sonda
Czy urzędnicy powinni otrzymać premie za Polski Ład?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze