Żywe czy sztuczne? Jakie choinki kupują Polacy?

2019-12-16 7:42
Boże Narodzenie, choinka
Autor: pixabay.com

Ozdobiona bombkami i lampkami choinka w domu to jeden z najważniejszych symboli świąt Bożego Narodzenia. Kiedyś tradycją było ubieranie ściętego z lasu drzewka, teraz coraz więcej osób wybiera choinki sztuczne, które swoim wyglądem wcale nie są gorsze. Według badań Hiper-Com Poland i Grupy Mobilnej Qpony-Blix aż 68 proc. badanych zamierza kupić w tym roku choinkę, większość wybierze tą z tworzywa sztucznego.

Praktycznie nikt nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez ubranej choinki w domu. To pod nią dzieci znajdują prezenty, a lampki choinkowe bez wątpienia wprawiają w iście bożonarodzeniowy nastrój. Jak wynika z badań Hiper-Com Poland i Grupy Mobilnej Qpony-Blix aż 68 proc. dorosłych Polaków zamierza w tym roku kupić choinkę, nie wszyscy jednak zdecydują się na drzewko z lasu. Ponad połowa ankietowanych wybrała zakup choinki sztucznej, żywa będzie zdobiła domy blisko 40 proc. badanych.

Zobacz również: Modny jak Polak i Polka? Jakimi jesteśmy konsumentami odzieżowymi na tle regionu

Osoby, które deklarują zakup choinki żywej przede wszystkim podkreślają tradycję, a także jej zapach, który sprawia, że w całym domu czuć atmosferę świąt. Z kolei zwolennicy drzewek sztucznych podnoszą jej ekologiczny wymiar i oszczędność pieniędzy. Jak zauważa cytowana przez serwis money.pl Katarzyna Grochowska z Hiper-Com Poland liczba osób deklarujących zakup drzewka regularnie spada. Częściej polskie rodziny odchodzą od tradycji i święta spędzają poza domem na zagranicznych bądź krajowych wyjazdach.

Źródło: money.pl

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze