SuperBiz opinie [KONGRES 590] 0+0=1. To recepta na biznes wokalisty Iron Maiden

[KONGRES 590] 0+0=1. To recepta na biznes wokalisty Iron Maiden

17.11.2016, godz. 16:21
Kongres 590 w Rzeszowie
Bruce Dickinson foto: Super Express

Gość Kongresu 590 jako przykład biznesu powstałego od zera podał facebooka, który powstał w sypialnii akademika i opierał się na wymianie informacji między grupką studentów. Większość kapitału Bruce Dickinson widzi w ludziach.

 

Bruce Dickinson zasłynął tym, że łączy obie pasje: muzykę i biznes, w znaczeniu nawet... fizycznym. Otóż w swoim gabinecie dyrektorskim, w hangarze, w którym jego firma ma siedzibę, trzyma perkusję, keyboard i gitarę. W wolnych chwilach, między serwisem jednego samolotu a drugim, zamyka się w gabinecie i... komponuje. Z kolei trasy koncertowe wykorzystuje na spotkania biznesowy w różnych częściach świata.

Rockman i biznesmen w branży lotniczej wyłożył swoją wizję biznesu. Przede wszystkim zaznaczył, że nienawidzi sformułowania "klienci", a to dlatego, że każdy człowiek jest istotą, posiadającą emocję i godną uwagi, a nie kolejnym "klientem". I to podejście skutkuje, bo wokalista może się pochwalić majątkiem w wysokości ponad 70 milionów funtów.

ZOBACZ TEŻ: Rozpoczął się Kongres 590, święto polskiego biznesu

Oczywiście ma to też minusy - muzyk przyznaje, że jak na gwiazdę rocka to jest raczej ascetą, bo od ćwierćwiecza mieszka w tym samym domu w Londynie. A samolotami zajmuje się dłużej niż muzyką, bo od 4 roku życia. Ojciec chrzestny był pilotem RAF, a wujek inżynierem lotniczym. Bruce raczej nie miał wyjścia, sam zrobił licencję pilota zanim jeszcze wszedł w biznes lotniczy jako inwestor.

Lotnictwo to nie jedyna branża, w której może liczyć na miliony. Biorąc pod uwagę tylko 2013 rok, muzycy Iron Maiden zarobili ponad 30 milionów funtów, sumując wpływy ze sprzedaży biletów, płyt, gadżetów i... własnej marki piwa.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: