SuperBiz opinie Czy wyjazd do Grecji jest bezpieczny? [OSTRZEŻENIA MSZ]

Czy wyjazd do Grecji jest bezpieczny? [OSTRZEŻENIA MSZ]

20.07.2017, godz. 15:19
Grecja
Grecja foto: SHUTTERSTOCK

Grecja to kraj, który Polacy bardzo chętnie wybierają na wakacje. Kuszą nas piękne greckie wyspy, pyszne jedzenie i podkreślana przez wielu turystów grecka gościnność. Grecja wciąż jednak zmaga się ze skutkami kryzysu finansowego, jeszcze niedawno znajdowała się przecież na granicy bankructwa, co wiązało się z napiętą atmosferą w tym kraju. Czy wyjazd do Grecji jest już bezpieczny?

Jeszcze w połowie 2015 r. Grecja wisiała na granicy bankructwa. Polskie MSZ wprawdzie zalecało naszym rodakom wybierającym ten kraj na wakacje zwykłą ostrożność, ale jednocześnie wydawało istotne zalecenie. Jako że Grecy w panice masowo rzucili się do banków i bankomatów, by wybierać z nich swoje oszczędności, wprowadzono ograniczenia w wypłacaniu gotówki.

ZOBACZ TEŻ: Czy wyjazd do Egiptu jest bezpieczny? [OSTRZEŻENIA MSZ]

Mogło się to odbić na polskich turystach, jeśli chcieliby wypłacić pieniądze w bankomacie. MSZ apelowało, aby, jadąc do Grecji, mieć przy sobie gotówkę na wypadek, gdyby nie było do niej dostępu na miejscu. Choć w Grecji występowały protesty związane z dramatyczną sytuacją w kraju, nie było doniesień, aby w ich skutek w jakikolwiek sposób ucierpieli turyści, a więc MSZ przed nimi nie ostrzegało.

ZOBACZ TEŻ: Czy wyjazd do Egiptu jest bezpieczny? [OSTRZEŻENIA MSZ]

Obecnie, według danych resortu, Grecja jest już bezpiecznym kierunkiem wakacyjnym. Na stronie resortu nie ma już żadnych ostrzeżeń przed podróżą do tego kraju.

Źródło: msz.gov.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: