SuperBiz opinie Czy wyjazd do Tunezji jest bezpieczny? [OSTRZEŻENIA MSZ]

Czy wyjazd do Tunezji jest bezpieczny? [OSTRZEŻENIA MSZ]

19.07.2017, godz. 13:04
Tunezja tło
foto: Materiały prasowe

Tunezja jest bardzo popularnym krajem na wakacje, co nie ulega żadnej wątpliwości. Turyści, którzy się tam wybierają, powinni jednak dwa razy się zastanowić. Polskie MSZ wciąż odradza podróże do tego państwa.

Z ostrzeżenia dla podróżnych opublikowanego na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych wynika, że do Tunezji najlepiej się nie wybierać. W szczególności należy unikać „pogranicza tunezyjsko-libijskiego oraz tunezyjsko-algierskiego (zwłaszcza górskich gubernatorstw Al-Kasrajn i Al-Kaf), obszarów wiejskich pomiędzy miejscowościami Siljana – Kairuan – Sidi Buzid – Al-Kasrajn oraz strefy pustynnej na południe od linii wyznaczonej miastami Kirdan – Tatawin – Rjim Maatoug” - jak czytamy w komunikacie.

ZOBACZ TEŻ: Czy wyjazd do Egiptu jest bezpieczny? [OSTRZEŻENIA MSZ]

Turyści, którzy zdecydują się na podróż do Tunezji, muszą pamiętać o zagrożeniu terrorystycznym utrzymującym się w tym kraju. Mimo że w całym 2016 r. nie doszło tam do zamachów na turystów na dużą skalę, to takie wydarzenia kilkukrotnie miały miejsce w roku 2015. Wtedy też tunezyjskie władze wprowadziły stan wyjątkowy, który może być to znoszony, to znów czasowo wprowadzony w zależności od sytuacji w kraju.

ZOBACZ TEŻ: Czy wyjazd do Turcji jest bezpieczny? [OSTRZEŻENIA MSZ]

W szczególności trzeba zwracać uwagę na to, czy przez przypadek nie znajdziemy się w zamkniętej strefie wojskowej – obowiązuje tam całkowity zakaz przebywania. Będąc w Tunezji, trzeba też zachowywać szczególną ostrożność i unikać zgromadzeń publicznych.

Źródło: msz.gov.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: