SuperBiz opinie Ferie 2017. Największe atrakcje w woj. kujawsko-pomorskim i lubuskim

Ferie 2017. Największe atrakcje w woj. kujawsko-pomorskim i lubuskim

28.01.2017, godz. 14:08
ferie 2017. Zima w mieście
ferie 2017. Zima w mieście foto: SHUTTERSTOCK

W dniach 30 stycznia -12 lutego uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego mają wolne. W każdym województwie na najmłodszych czeka wiele atrakcji kulturalnych, naukowych i sportowych. Sprawdź, co można robić za darmo w woj. kujawsko-pomorskim i lubuskim oraz ile kosztują atrakcje w mieście.

Woj. kujawsko-pomorskie
Bydgoszcz

Mieszkańcy Bydgoszczy mają do wyboru zajęcia i półkolonie w lokalnych szkołach, przedszkolach, młodzieżowych domach kultury, Bydgoskim Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, a także - w placówkach sportowych i kulturalnych.

W Pałacu Młodzieży organizowane są półkolonie, spotkania z polską animacją, gry, zabawy i warsztaty. Specjalna oferta obejmuje blok zajęć tanecznych. Za 25 zł najmłodsi poznają technikę barre au sol, za 15 lub 30 zł wezmą udział w warsztatach tańca współczesnego z doświadczonymi instruktorkami, a za 40 zł lekcji udzieli im Stefano Silvino – zwyciężca 9. edycji You Can Dance. Za 200 zł można wysłać dziecko na artystyczne półkolonie w pałacu. Program obejmuje: zajęcia z fotografii, plastyki, reportażu, filmu, tańca czy informatyki, planszówki i zabawy w grupach. Dodaktowo Pałac Młodzieży organizuje blok zajęć tematycznych.

Zobacz także: Ferie 2017. Promocje w woj. lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim, śląskim

W trakcie ferii uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mogą bezpłatnie korzystać z basenów i lodowiska na terenie Szkoły Podstawowej nr 65 przy ul. Duracza. Każdego dnia do godz. 14.00 do darmowego wejścia uprawnia okazanie ważnej legitymacji szkolnej. W Miejskim Centrum Kultury za 10 zł można obejrzeć inscenizację teatralną, za 12 zł – widowisko operowe lub występ jazzowy, a za 17 zł – spektakl dla dzieci. W sprzedaży dostępne są także bilety na koncert Organka (39 zł w przedsprzedaży, 49 zł w dniu koncertu). Ofertę uzupełniają seanse filmowe w kinie Orzeł od 5 zł za bilet oraz wycieczka.

W Myślęcinku odbędą się: warsztaty ilustratorskie, modelarskie, animacji poklatkowej czy projektowania i tworzenia unikalnych zabawek, na które zaprasza Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego. W miejscowości zlokalizowany jest Leśny Park Kultury i Wypoczynku, który posiada program zajęć na świeżym powietrzu: w Ogrodzie Zoologicznym, na pólkoloniach, w stadninie konnej i na stoku narciarskim. W Ośrodku Rekreacji Konnej Pod Aniołami Myślęcinek 30 min. nauki jazdy dla początkujących lub 60 min. nauki jazdy dla zaawansowanych kosztuje 30 zł, wyjazd w teren – 40 zł, a 60 min. jazdy indywidualnej – 60 złotych. Bilet na jeden wjazd na stok zakupimy w cenie 1,50 zł, karnet narciarski na 10 wjazdów - za 10 zł, 1-godzinny karnet – 15,00 zł, a 3-godzinny karnet – 30 złotych.

Woj. lubuskie
Zielona Góra

Od 31 stycznia do 10 lutego Centrum Nauki Keplera zaprasza na pokazy i eksperymenty do Centrum Przyrodniczego. Uczestnicy dowiedzą sięm m.in., jak powstaje burza, czym jest zefir i cyklop. Bilet na pojedyncze zajęcia kosztuje 5 zł. Zwieńczeniem odpoczynku od nauki będzie Przyrodniczy bal karnawałowy dla dzieci 12 lutego. Wejściówkę można nabyć w cenie 15 zł od dziecka i 5 zł od opiekuna. W trakcie imprezy czas najmłodszym umilą: konkursy, zabawy, pląsy przy muzyce oraz zwiedzanie centrum.

Przeczytaj również: Ferie 2017. Zima w mieście w woj. podlaskim i warmińsko-mazurskim

Od 30 stycznia do 10 lutego artystyczne ferie organizuje Amfiteatr. W Zielonogórskim Ośrodku Kultury odbędą się bezpłatne koncerty, warsztaty filmowe, wokalne i komiksowe. Ofertę uzupełnia bogaty program odpłatnych zajęć. W cenie 10 zł można nabyć bilet na koncert, spektakl teatralny, warsztaty plastyczne lub instrumentalne, albo zapisać dziecko wraz z dorosłym opiekunem na warsztaty dla dzieci i dorosłych MOZAIKA (opłata za każde następne dziecko wynosi 5 zł). Za 15 zł dziecko z opiekunem dorosłym dostanie się na warsztaty szycia (za dopłatą 5 zł wejdzie kolejne dziecko). Nowością w Amfiteatrza staną się warsztaty cyrkowe, podczas których najmłodsi nauczą się m.in. żonglować. Udział w cyklu zajęć od 7 do 10 lutego kosztuje 10 zł, wejście na finał w Hydro(za)gadce jest bezpłatny. Nietypową ofertę uzupełniają warsztaty budowy samoróbek – nietypowych instrumentów muzycznych. Udział w zajęciach kosztuje 10 złotych.
Warsztaty edukacyjno-plastyczne przygotowało także Muzeum Ziemi Lubuskiej. Warto również posłać swoją pociechę do Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza".a zajęcia modelarskie, muzyczne, plastyczne, teatralne czy taneczne, informatyczne.

Alternatywą dla miłośników sportu są zajęcia rekreacyjno-sportowe w szkołach podstawowych i gimnazjach oraz w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. 45 min. jazdy na łyżwach w ośrodku MOSiR kosztuje 3 zł (dziecko) lub 5 zł (dorosły), koszt wypożyczenia łyżew wynosi 5 zł, a za kask trzeba zapłacić dodatkowe 2 złote. Na lna odowisku przy ul. Chopina bilety kosztują 2 zł (dziecko) lub 4 zł (dorosły), a wypożyczenie łyżew - 3 złote. Bezpłatne jazdy oferuje lodowisko w Nowej Soli.

Źródła: Informator „Zima w mieście 2017" Urzędu Miasta Kielce, centrumprzyrodnicze.pl, zok.com.pl, zielona-gora.pl, mosir.zgora.pl, lodowisko.zgora.pl, rekreacja.konna.pod.aniolami.pl, myslecinek.pl, bydgoszcz.pl, palac.bydgoszcz.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: