SuperBiz opinie Polacy są najbardziej zestresowanymi pracownikami

Polacy są najbardziej zestresowanymi pracownikami

16.03.2017, godz. 17:03
zabójcza praca, śmierć w pracy, samobójstwo w pracy
foto: Dreamstime

Aż 54 proc. Polaków bardzo często doświadcza stresu w pracy. Wśród ośmiu europejskich gospodarek, zajmujemy pierwsze miejsce pod tym względem – wynika z raportu ADP, na który powołuje się pb.pl. Cytowana firma przebadała pracowników z ośmiu krajów, m.in. z Polski, Holandii, Niemiec i Francji.

Jak można przeczytać w raporcie, w Polsce kobiety częściej niż mężczyźni odczuwają duży stres w pracy. W naszym kraju problem ten dotyka 47 proc. kobiet i 42 proc. mężczyzn. Najwięcej powodów do stresu mają handlowcy i marketerzy. Stres szczególnie daje o sobie znać w przypadku 56 proc. pracowników działów sprzedaży i marketingu. Z niemal równie dużym stresem wiąże się zatrudnienie w służbie zdrowia. W tym sektorze stres boleśnie o sobie przypomina aż 55 proc. respondentów z Polski. Najmniej stresującą pracę mają pracownicy branży IT i telekomunikacji, gdzie na stres skarży się 32 proc. osób.

Zobacz także: Ile zarabia śmieciarz?

We wszystkich badanych krajach 44 proc. pracowników często lub bardzo często musi radzić sobie ze stresem w pracy, a 91 proc. respondentów przyznało, że doświadczyło stresu w miejscu zatrudnienia. Statystycznie, najwięcej stresu przysparza praca w służbie zdrowia, a najmniej – w IT i telekomunikacji.

Oprac. na podst. tvp.info, finanse.wp.pl, biznes.newseria.pl, badanie ADP „Okiem europejskich pracowników 2015/2016"

tagi: praca stres
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: