SuperBiz opinie Polskie kurorty nad Bałtykiem [ILE KOSZTUJĄ NOCLEGI, GALERIA]

Polskie kurorty nad Bałtykiem [ILE KOSZTUJĄ NOCLEGI, GALERIA]

09.07.2016, godz. 15:56
Nad morzem
Hel foto: Wikimedia Commons

Sezon wczasowy nad polskim Bałtykiem jest już w pełni. Mimo zmiennej pogody, krajowe kurorty zyskały na popularności, wczasy w dotychczas popularnych kierunkach, jak Turcja czy Egipt, stały się ryzykowne, ze względu na sytuację polityczną. Sprawdziliśmy ile kosztują noclegi w wybranych miejscach nad morzem.

W najbardziej wysuniętej na wschód Krynicy Morskiej, leżącej na Mierzei Wiślanej i oblanej od obu stron wodą, zaczynają się od 60 złotych za pokój jednososbowy, a 80 złotych za dwie osoby. Pokoje są wyposażone w łazienki, mają wifi i wspólnego grilla. Trochę więcej kosztuje wynajęcie pokoju w hotelu - między 200 z 400 złotych, w hotelu są zazwyczaj: restauracja i zabiegi spa, a także sprzęt plażowy do wypożyczenia czy nocny bar. Dostawka dla dziecka kosztuje 90 złotych, pies 30, a miejsce parkingowe 20. Apartamenty, wyposażone m.in. w jacuzzii, to już koszt od 400 nawet po 1200 złotych. To są lokale z nocną kuchnią, tarasami i wyjątkowym widokiem, na Zalew albo na plażę morską.

Trochę wyższe ceny są w Sopocie. Pokój w hostelu dla 2 osób kosztuje 120 złotych, w standardzie hotelowym ok. 15 minut spacerkiem od plaży można znaleźć już za 150 złotych. Tzw. apartamenty, czyli mieszkania w apartamentowcach rozsianych po Sopocie dostaniemy już od 200 złotych, a lepsze pokoje hotelowe zaczynają się od 500 złotych. Apartamenty z prawdziwego zdarzenie kosztują od 1000 złotych, a zdarzają się nawet po 3000.

ZOBACZ TEŻ: Najgorsza transakcja w historii. Jak Rosjanie sprzedali Alaskę

W leżących niedaleko Trójmiasta Helu czy Rewie wynajęcie pokoju to 120 - 250 złotych, hotele, jak np. Marriot, to wydatek w granicach 300 - 500 złotych. Znacznie droższe są miejsca do spania w Mielnie, równie urokliwie położonego na mierzei jak Krynica. W tym momencie wolne pokoje kosztują minimum 220 złotych, pokoje hotelowe, w wielu nowo wybudowanych hotelach to 500 złotych.

W leżących dużo bardziej na zachód Kołobrzegu czy Mrzeżynie pokoje to wydatek rzędu 200 złotych, pokoje hotelowe znajdziemy za 300 złotych apartamenty 800 - 900 złotych. Jak w Kołobrzegu trudno zarerwować z powodu dużego obłożenia, tak w Mrzeżynie trafiają się jeszcze pojedyncze pokoje, nawet za 40 złotych. Hitem tego lata ma być Świnoujście. W leżacym na wyspie Wolin kurorcie - porcie lokalu kosztują od 200 - 250 złotych w domie wczasowym czy pensjonacie, przez 350 - 450 to ceny miejsc w świeżo pobudowych "villach", po już 490 złotych za pokój dwuosobowych w świnoujskim Hiltoniem.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: