SuperBiz opinie Wakacje podrożeją nawet o 20 proc. O tyle mogą skoczyć ceny w polskich kurortach

Wakacje podrożeją nawet o 20 proc. O tyle mogą skoczyć ceny w polskich kurortach

24.03.2017, godz. 11:27
Wakacje
foto: Mbridge

W zeszłym roku frekwencja w polskich kurortach dopisała. Hotelarze w nadmorskich miejscowościach nie mieli powodów do narzekań. Również w górach obłożenie było bardzo duże. Już teraz przybywa rezerwacji na tegoroczny sezon letni – donosi „Dziennik Gazeta Prawna".

W 2016 r. rekordowo dużo osób nocowało w polskich obiektach noclegowych. Odwiedziło je ponad 30 mln klientów, co oznacza 12-procentowy wzrost, w porównaniu z rokiem ubiegłym. Przybywa także rezerwacji hotelowych, a to oznacza, że lepiej pośpieszyć się z wyborem noclegu.

Zobacz także: Wrócą wizy i pozwolenia na pracę w Wielkiej Brytanii?

Według DGP w okresie wakacyjnym ceny w polskich miejscowościach turystycznych mogą skoczyć w górę nawet o 20 procent. Polska infrastruktura noclegowa kusi nie tylko Polaków, ale również obcokrajowców. Rok temu na terenie naszego kraju wypoczywało 6,4 mln osób z zagranicy. Dla porównaniu, w 2015 r. było ich o 700 tys. mniej. W ciągu ostatniej dekady liczba osób korzystających z polskiej infrastruktury noclegowej zwiększyła się o 72 proc. – wynika z danych GUS.

Przeczytaj też: Polacy kupują coraz więcej sztabek złota

Z „Raportu 2016. Rynek hotelowy w Polsce" serwisu Horecanet.pl wynika, że w latach 2000 – 2015 przybywało pokoi hotelowych w naszym kraju. Z kolei z raportu STR dowiemy się, że w 2016 r. przychody z pokojów hotelowych wzrosły o kilkanaście procent, w porównaniu z 2015 rokiem, osiągając wartość 170 – 230 złotych.

Źródła: rmf24.pl, issuu.com, biznes.onet.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: