SuperBiz wiadomości 100 tys. zł do wygrania w konkursie właściciela sieci Biedronka

100 tys. zł do wygrania w konkursie właściciela sieci Biedronka

10.02.2017, godz. 16:05
Piórko 2017
foto: SHUTTERSTOCK

Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, wspiera początkujących pisarzy i ilustratorów. Po raz trzeci ogłosił konkurs na książkę dla dzieci oraz ilustracje książkowe, w którym każdy zwycięzca może wygrać 100 tys. złotych. Dodatkowo przewidziano wydanie książki na podstawie wyłonionych prac. Publikacja będzie promowana w sklepach Biedronka.

Konkurs „Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci" jest skierowany do pełnoletnich pisarzy oraz ilustratorów przed debiutem. Ich prace nie mogły ukazać się w druku, ani w wydawnictwach oznaczonych numerami ISBN lub ISSN. W konkursie nie powinni brać udziału laureaci poprzednich edycji, za to jest on otwarty dla obywateli Polski mieszkających za granicą.

Zobacz także: Biedronka sprzedaje tablety za 299 złotych

– Celem konkursu „Piórko 2017" jest stworzenie wartościowej książki dla dzieci, która trafi do jak największej liczby odbiorców – mówi Anetta Jaworska-Rutkowska, Kierownik ds. Relacji Zewnętrznych i CSR z Jeronimo Martins Polska. – W tegorocznej edycji chcemy podkreślić to, na co zwracają uwagę psychologowie, czyli kwestię rozwoju emocjonalnego dziecka dzięki czytaniu. To właśnie sięganie po książki pomaga młodym ludziom rozpoznawać i nazywać uczucia, dobierać sposoby ich wyrażania, ale też radzić sobie z nimi – dodaje.

Przeczytaj również: Biedronka nagradza autorów książek dla dzieci. 100 tys. zł dla najlepszych

W ramach pierwszego etapu konkursu należy nadesłać do 21 marca br. teksty o objętości od 20 do 60 tys. znaków. Można to zrobić przez stronę internetową www.piorko2017.biedronka.pl. Wyniki zostaną ogłoszone 8 czerwca br., kiedy to rozpocznie się drugi etap konkursu, skierowany do ilustratorów. Do 24 sierpnia br. będą oni mogli nadsyłać ilustracje do bajek. Regulamin konkursu znajduje się pod adresem www.piorko2017.biedronka.pl.

W ofercie Biedronki znajduje się bogaty wybór książek w przystępnej cenie. Konkurs może stanowić dodatkową zachętę do zapoznania się z propozycjami wydawniczymi sieci.

Źródło: mat. pras.

tagi: Biedronka
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: