SuperBiz wiadomości Amazon stworzy w Polsce ponad tysiąc nowych miejsc pracy!

Amazon stworzy w Polsce ponad tysiąc nowych miejsc pracy!

22.01.2016, godz. 13:33
Amazon zatrudni w Polsce 6 tysięcy osób!
foto: © European Union 2013 - EP

2 mld zł – tyle jak dotąd zainwestował w naszym kraju Amazon, obsługujący największą na świecie sieć sprzedaży wysyłkowej. Firma nadal chce się u nas rozwijać. Tylko w 2016 r. planuje stworzyć w Polsce ponad tysiąc miejsc pracy.

W całej Europie Amazon chce zatrudnić w tym roku kilka tysięcy osób. Jeśli zaś chodzi o nasz kraj, prace dostanie tu ponad tysiąc osób, które zostaną zatrudnione w centrach logistycznych firmy pod Poznaniem i Wrocławiem, w gdańskim Centrum Rozwoju Technologii oraz w warszawskim biurze firmy.

ZOBACZ TEŻ: Amazon robi Polakom "prezent". Darmowa wysyłka do Polski!

- Znaczną część nowych miejsc pracy stanowić będą stanowiska wymagające wysokich kwalifikacji, między innymi w obszarach IT, inżynierii, finansów, HR i logistyki. Pod koniec roku liczba osób zatrudnionych przez Amazon w Polsce ma sięgać 5,5 tys. - mówi Marzena Więckowska, rzeczniczka polskiego oddziału firmy.

ZOBACZ TEŻ: Amazon otworzy kolejne centra logistyczne w Polsce?

Obecnie Amazon zatrudnia w Europie 40 tys. ludzi, w Polsce (na pełen etat) 4,5 tys. osób. Firma wciąż potrzebuje nowych rąk do pracy w związku z rozszerzeniem europejskiej sieci logistycznej, działalnością badawczo-rozwojową oraz budową nowej infrastruktury na potrzeby rozwijającej się działalności usług w chmurze.

Źródło: wyborcza.biz

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: