SuperBiz wiadomości Beata Szydło: jednolity podatek nie jest przesądzony

Beata Szydło: jednolity podatek nie jest przesądzony

14.11.2016, godz. 09:51
Premier Beata Szydło
foto: EAST NEWS

Premier Beata Szydło przyznaje, że losy podatku jednolitego jeszcze nie są przesądzone. Premier Polski zapewnia, że nigdy nie zgodzi się na takie zmiany systemu podatkowego, których koszty musieliby ponosić przedsiębiorcy.

Podatek jednolity nie jest jeszcze przesądzony. Do końca roku mają zapaść decyzje w tej sprawie. – Z kwotą wolną od podatku jest tak, że w tej chwili trwają prace i analizy dotyczące wprowadzenia jednolitego podatku i od tego, jak się potoczą, będzie zależało, czy kwota wolna będzie wprowadzona w ramach tej jednolitej daniny, czy będzie inne rozwiązanie - powiedziała premier Beata Szydło w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy”.

Zobacz też: Gowin: Podwyżek podatków dla przedsiębiorców nie będzie

I dodała, że czeka na ostateczne wnioski Komitetu Ekonomicznego i premiera Morawieckiego w sprawie jednolitego podatku. - Wstępne dane, które zostały przygotowane, wskazują, że to może być dobre rozwiązanie, ale na pewno nigdy nie zgodzę się na takie zmiany systemu podatkowego, których koszty musieliby ponosić przedsiębiorcy. Cały czas szukamy dobrego rozwiązania, które z jednej strony uprości system podatkowy, a z drugiej poprawi ściągalność podatków – powiedziała pani premier.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: