SuperBiz wiadomości Bombardier zainwestował 250 mln złotych we Wrocławiu. Powstanie 100 miejsc pracy

Bombardier zainwestował 250 mln złotych we Wrocławiu. Powstanie 100 miejsc pracy

02.11.2016, godz. 12:43
Fabryka Bombardiera w Berlinie
foto: materiały prasowe

Bombardier Transportation Polska przeznaczy ponad 250 mln zł w rozbudowę fabryki we Wrocławiu. W nowej hali produkowane będą nadwozia pociągów dużych prędkości dla niemieckich kolei Deutsche Bahn. Dzięki inwestycji powstanie 100 nowych miejsc pracy – poinformowało Ministerstwo Rozwoju.

Jak czytamy w komunikacie, wrocławski zakład, jako pierwszy w Polsce, dołączył do światowej elity firm uczestniczących w budowie pociągów dużych prędkości. Nowa inwestycja zakłada nie tylko budowę nowej hali, ale przede wszystkim wiąże się z transferem do Polski najnowszych technologii, w tym spawania laserowego 3D, które do tej pory nie było stosowane w branży przemysłu kolejowego w Polsce. Inwestor planuje rozszerzać współpracę z polskimi partnerami i dostawcami.

Sprawdź także: GE utworzy nowe miejsca pracy we Wrocławiu i Elblągu

– Cieszę się, że światowy lider w branży kolejowej i lotniczej rozszerza swoją działalność w Polsce. Rozbudowa fabryki Bombardiera we Wrocławiu, po LG Chem, Daimlerze i Toyocie, to kolejna duża inwestycja realizowana w ostatnim miesiącu na Dolnym Śląsku. Pokazuje, że Polska cieszy się zaufaniem inwestorów, a polski rząd jest dla nich wiarygodnym partnerem. To także jasny sygnał, że nasz kraj jest otwarty na innowacje w obszarze przemysłu. Ta inwestycja wpisuje się w nasz Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju w obszarze reindustrializacji. Chcemy, aby przemysł był bardziej konkurencyjny i lepiej wykorzystywał innowacje, a tym samym stał się silnym filarem polskiej gospodarki – powiedział w poniedziałek podczas odwiedzin w fabryce wicepremier Mateusz Morawiecki.

Czytaj też: UBS zatrudni nowych pracowników w Polsce

Bombardier Transportation Polska we Wrocławiu jest jedną z najstarszych fabryk taboru kolejowego w Europie i w Polsce. Dotychczas znana była przede wszystkim z produkcji nadwozi lokomotyw TRAXX, lokomotyw E464 dla Włoch oraz ciężkich lokomotyw towarowych przeznaczonych do eksploatacji w Szwecji. Do tej pory, w fabryce powstało m.in. ponad 16 000 ram wózków i blisko 2 400 nadwozi lokomotyw.

Źródło: mf.gov.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: