SuperBiz wiadomości Brexit rozpocznie się przed końcem marca. Londyn czeka tylko na podpis królowej Elżbiety II

Brexit rozpocznie się przed końcem marca. Londyn czeka tylko na podpis królowej Elżbiety II

14.03.2017, godz. 13:04
brexit
brexit foto: SHUTTERSTOCK

W poniedziałek wieczorem brytyjski parlament dał zielone światło rządowi Theresa May do rozpoczęcia procedury Brexitu, czyli wyjścia Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej. Projekt ustawy czeka jedynie na podpis królowej Elżbiety II. Londyn planuje przystąpić do pracy jeszcze w tym miesiącu.

W poniedziałek wieczorem obie izby brytyjskiego parlamentu przyjęły ustawę, która upoważnia szefową rządu do formalnego rozpoczęcia procedury Brexitu.

Zobacz również: Niemcy obniżają Polakom zasiłek na dzieci. Straci na tym prawie 87 tys. rodaków

Rząd w Londynie czeka jeszcze tylko na akceptację od Pałacu Buckingham, ale już się do niego przygotowuje. Rzecznik premier Theresy May zaprzeczył w poniedziałek medialnym spekulacjom o tym, że rząd już we wtorek rozpocznie formalną procedurę wyjścia z Unii Europejskiej. Planowanym terminem pozostaje koniec marca.

- Wielokrotnie mówiłem, że dojdzie do tego na koniec miesiąca - najwyraźniej niewystarczająco podkreśliłem to słowo - skomentował rzecznik May.

Do rozpoczęcia procesu wyjścia z Unii Europejskiej dojdzie najprawdopodobniej w ostatnim tygodniu marca - po wyborach w Holandii i uroczystym szczycie Unii Europejskiej w Rzymie z okazji 60-lecia Traktatów Rzymskich.

 

Źródło: tvn24.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: