SuperBiz wiadomości Do USA polecimy jednak z laptopem w samolocie

Do USA polecimy jednak z laptopem w samolocie

29.06.2017, godz. 11:13
samolot, wnętrze samolotu, samolot w środku
foto: EAST NEWS

Rząd USA wycofał się z planów związanych z zakazem wnoszenia laptopów na pokład samolotu. Zakaz miał objąć loty przychodzące do Stanów Zjednoczonych. Amerykańskie władze mają już szereg nowych pomysłów na zwiększenie wymogów bezpieczeństwa.

Od marca br. bardziej rygorystycznie są traktowani podróżni przybywający do Stanów Zjednoczonych z 10 krajów Bilskiego Wschodu i Afryki Północnej. Już od kilku miesięcy nie wolno im wnosić na pokład samolotu laptopów, tabletów, ani e-booków. Sekretarz Bezpieczeństwa Krajowego John Kelly postulował, aby rozszerzyć ten zakaz na inne kraje, również europejskie, ale wycofał się ze swojego pomysłu, m.in. pod naciskiem Brukseli oraz linii lotniczych.

PATRZ: Do USA polecisz bez tabletu i laptopa. Zakaz obejmie kilka krajów

Co prawda Europejczycy mogą latać z laptopem na kolanach, ale zostaną wzmożone kontrole bagażu i pasażerów. Podróżni będą podlegać dodatkowej weryfikacji, torby i walizki mają być gruntowniej prześwietlane, a także zwiększy się zakres kontroli przy użyciu psów, które potrafią wykrywać ładunki wybuchowe. Środki bezpieczeństwa zostaną zaostrzone na 180 lotniskach i w ponad 100 krajach, aby zwiększyć działania prewencyjne, które mają zapobiegać atakom terrorystycznym.

Oprac. na podst. tvp.info, polskieradio.pl

tagi: USA
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: