SuperBiz wiadomości Dobra wiadomość: młody inżynier wynalazł lek na kaca

Dobra wiadomość: młody inżynier wynalazł lek na kaca

07.07.2017, godz. 15:28
Pakiet przewozowy. Ważne zmiany dla przewoźników alkoholu, tytoniu i paliw
Pakiet przewozowy. Ważne zmiany dla przewoźników alkoholu, tytoniu i paliw foto: SHUTTERSTOCK

Każdy, kto w piątkowy lub sobotni wieczór spożył za dużo alkoholu prawdopodobnie wie, z jakim samopoczuciem ma się do czynienia następnego ranka. Ból głowy, brzucha, a i często gorsze objawy skutkują nierzadko spędzeniem całego dnia na „odchorowaniu" epickiej nocy. Sposobów, jak pozbyć się tzw. kaca nie brakuje, ale większość z nich jest niestety nieskuteczna. Dotąd leki na dolegliwości poalkoholowe przynosiły raczej umiarkowane efekty. „Morning recovery" może ten problem rozwiązać.

Cudowny płyn, który ma uzdrowić każdego, kto poprzedniej nocy wlewał w siebie morze alkoholu wynalazł Sisun Lee, 27-letni inżynier, który pochodzi z Korei Południowej.

Sprawdź również: Polka przez przypadek stworzyła lek na kaca! Będzie do kupienia w każdym sklepie


Na pomysł miał wpaść podczas jednego z towarzyskich spotkań, które skutkować z pewnością mogło dolegliwościami po zakrapianej imprezie. Koledzy proponowali mu wtedy przeróżne substancje, które miały przynieść brak złego samopoczucia.
Po powrocie do Stanów Zjednoczonych próbował znaleźć w kraju podobne napoje, które miały uleczyć kaca. Nie znalazł nic podobnego i rozpoczął pracę nad recepturą leku. Odkrył, że po kacu nie ma ani śladu dzięki ziołowym środkom, a dokładnie dzięki dihydromyricetynie, która przyspiesza metabolizm.

Zobacz także: Leczysz się prywatnie? Wszyscy odwiedzą się, na co chorujesz. Z paragonu!


Po opracowaniu składu trunku Susan sam przetestował lek, upijając się do nieprzytomności co wieczór. W akcje zaangażował także swoich znajomych – lek za każdym razem działał.
W efekcie w sprzedaży dostępny jest od 5. lipca. Na razie w USA, ale można spodziewać się, że niedługo pojawi się i w Polsce.

 

Źródło: businessinsider.com

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: