SuperBiz wiadomości Egipt: korki Messiego miały iść na licytację, a… wywołały skandal

Egipt: korki Messiego miały iść na licytację, a… wywołały skandal

31.03.2016, godz. 08:15
Leo Messi ze Złotą Piłką
Leo Messi ze Złotą Piłką foto: Twitter

To miał być zwykły, miły gest, tymczasem zakończył się niemałą aferą. Znany na całym świecie argentyński piłkarz Leo Messi chciał przekazać swoje buty do gry na licytację, z której dochód miał być przekazany na cele dobroczynne. Dla nas nie ma w tym nic dziwnego, jednak sytuacja ta wywołała oburzenie w Egipcie. Dlaczego?

Ten incydent pokazuje, jak ważna jest znajomość innych kultur. Leo Messi był gościem programu telewizyjnego, w którym gwiazdy przekazują prowadzącej ważne dla siebie przedmioty, aby wystawić je na aukcję. Program emitowany jest m.in. w Egipcie.

ZOBACZ TEŻ: Polskie "Orły" warte ponad pół miliarda złotych

Kraj ten należy do kręgu kultury arabskiej i gest piłkarza został tu bardzo negatywnie odebrany. Obuwie jest tu bowiem uważane za nieczyste, a podanie go drugiej osobie za niedopuszczalne! - W czasie 7 tys. lat swojej historii Egipt nigdy nie został tak upokorzony! - Takie słowa padły z ust gospodarza jednego z egipskich telewizyjnych show, który po tej wypowiedzi zdjął swoje buty i oznajmił: „Przekazuję je Argentynie!".

Jeszcze ostrzejsze słowa padły z ust jednego z działaczy Egipskiego Związku Piłkarskiego, który stwierdził, że lepiej, aby Messi oddał swoje buty Argentyńczykom, bo w tym kraju też jest wiele potrzebujących osób, a Egipt nie potrzebuje darowizn „ani od Żydów, ani od znanego piłkarza”.Źródło: przegladsportowy.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: