SuperBiz wiadomości EURO 2016. Eksperci finansowi typują Francję i Hiszpanię. A Polska?

EURO 2016. Eksperci finansowi typują Francję i Hiszpanię. A Polska?

07.06.2016, godz. 10:48
Reprezentacja Francji - Euro 2016
Reprezentacja Francji - Euro 2016 foto: EAST NEWS

Euro 2016 startuje już w piątek 10 czerwca. Nie tylko kibice i bukmacherzy mają swoich faworytów. Wytypowali ich również analitycy finansowi. Bank Goldman Sachs oszacowali, że największe szanse na zwycięstwo mają gospodarze - Francuzi. Z kolei aplikacja Bisnode, analizując wyniki z przeszłości, przewiduje, że po puchar sięgnie Hiszpania. Jak typowane są szanse reprezentacji Adama Nawałki?

Amerykański bank wyliczył, że jest 23 proc. prawdopodobieństwa, że to Francja wygra mistrzostwa. 20 proc. szans mają Niemcy, a 14 proc. Hiszpania. Polacy jedynie... 1,5  proc., ale jesteśmy uważani za mocniejszą drużynę niż Włosi - obecny wicemistrz Europy.

Zobacz koniecznie: Euro 2016. Ile jest warta reprezentacja Polski? [INFOGRAFIKA]

Co ciekawe, Goldman Sachs oszacował, że większe szanse od Polski na wyjście z naszej grupy ma Ukraina. Agencja Bloomberg przypomina, że podobny system amerykańskiego banku szacował prawdopodobieństwo zwycięstwa Brazylii w mistrzostwach świata w 2014 roku na 48 proc. Niestety, przegrała ona w półfinale 7-1 z późniejszymi triumfatorami mistrzostw, Niemcami - podaje "Puls Biznesu".

Swoje typy na EURO 2016 przeprowadziła też plikacja Bisnode. Tutaj wyniki są zgoła odmienne. Bisnode największe szanse daje Hiszpanii (21,3 proc.), ale Francuzom przyznaje jedynie 4 proc. szans. Wysoko oceniane są możliwości Anglików, którzy od lat nie stanęli na podium międzynarodowej imprezy (20,2 proc.).

Czytaj również: EURO 2016. Gdzie legalnie obstawiać mecze?

Niżej oceniono szanse Belgii (18,1 proc.) czy Niemiec (12,2 proc.). Polsce aplikacja Bisnode przyznaje 0,4 proc. szans na wygraną na Euro 2016. Za nami są Szwecja, Islandia, Albania, Węgry, Irlandia Północna, Słowacja oraz Czechy.

Według symulacji biało-czerwoni wyjdą z grupy z 2. miejsca, lecz w 1/8 finału odpadną z Francją. Za "czarnego konia" uznano Szwajcarów, którzy dotrą aż do półfinałów.

 

Źródło: "Puls Biznesu"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: