SuperBiz wiadomości EURO 2016. Ile Polacy zarobią za awans do półfinału?

EURO 2016. Ile Polacy zarobią za awans do półfinału?

30.06.2016, godz. 15:46
Polska, Euro 2016
foto: Eastnews

Po godzinie 23 w czwartek będzie już wiadomo, kto z pary Polska-Portugalia zostanie pierwszym półfinalistą EURO 2016. Historyczny awans Polaków przyniósłby nie tylko euforyczną radość, ale także nie małe pieniądze dla PZPN-u i kadry.

Polska we Francji bije mnóstwo rekordów. Gra na tym turnieju po raz trzeci i jedynie dwa razy przebrnęła przez eliminacje (na EURO 2012 jako gospodarz nie potrzebowaliśmy kwalifikacji). W meczu z Irlandią Płn. odnieśliśmy historycznr pierwsze zwycięstwo na ME, za sprawą bramki Arkadiusza Milika.

Zobacz także: EURO 2016. Polska-Portugalia - dwóch gwiazdorów i silne drużyny [INFOGRAFIKA]

Biało-czerwoni oprócz uznania i sukcesu, który już zdobyli, z Francji wywiozą też niemałe pieniądze. Za sam awans na francuski turniej Polacy dostali 10 mln zł od PZPN-u. Sam selekcjoner otrzymał milion złotych.

Jeszcze większe pieniądze oferuje UEFA - organizator imprezy. Awansując z mocnej grupy eliminacyjnej do francuskiego turnieju, biało-czerwoni nie tylko dokonali tej sztuki po raz drugi w historii, ale też wzbogacili się o 8 mln euro.

Podopieczni Adama Nawałki za wygraną z Irlandią Północną i Ukrainą otrzymali po 1 mln euro – na tyle wyceniane jest każde zwycięstwo w grupie. Za remis drużyny otrzymują połowę tej kwoty. Po fazie grupowej biało-czerwoni zgromadzili 2,5 mln euro.

Awans do czołowej szesnastki to 1,6 mln euro, ćwierćfinaliści otrzymają 2,5 mln euro, a półfinaliści 4 mln euro.

Wygrana całego EURO 2016 wzbogaci finalistę o 8 mln, a maksymalnie daje mu możliwość zdobycia puli 27 mln euro. Na otarcie łez przegrany w finale dostanie 5 mln euro.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: