SuperBiz wiadomości Europejski Kongres Gospodarczy startuje za dwa dni

Europejski Kongres Gospodarczy startuje za dwa dni

16.05.2016, godz. 12:52
Europejski Kongres Gospodarczy
Europejski Kongres Gospodarczy foto: SE/EAST NEWS

W Katowicach w środę startuje Kongres, reklamowany przez organizatorów jako "najważniejsze wydarzenie gospodarcze" w Europie Środkowej. Przez trzy dni politycy, biznesmeni i naukowcy będą debatowali o obecnej kondycji i przyszłości gospodarki.

Kongres, którego organizatorzy używają częściej nazwy European Economic Congress, jest organizowany po raz ósmy, a w tym roku spodziewane jest blisko 8 tysięcy gości. Tematycznie podzielony jest na cztery główne bloki: energia i klimat, cyfryzacja, nowy biznes i globalne problemy ekonomiczne.

Impreza odbędzie się w nagrodzonym niedawno za wyjątkową architekturę Międzynarodowym Centrum Kongresowym (na zdjęciu powyżej) i w ustawionym przed nim namiocie, a inauguracja w Spodku.

Podczas wydarzenia będzie można spotkać i posłuchać znanych polityków, jak np. Jerzy Buzek, Paweł Szałamacha czy Robert Biedroń. Będą również przedstawieciele największych globalnych firm - PwC, Deloitte czy KPMG. W ramach Kongresu odbędzie się projekt EEC Liderzy Przyszłości, kierowany do studentów. Zostaną rozdane nagrody w ramach konkursu Top Inwestycje Komunalne 2016.

Wojciech Kuśpik, prezes spółki organizującej Kongres, na stronie eec.pl mówi:

- Przez trzy dni Katowice będą biznesową stolicą Europy. Przyjmujemy znamienitych gości z całego świata. Miasto i Strefa Kultury (zrewitalizowane centrum katowic - przyp. red.) znajdą się w centrum zainteresowania mediów. Bardzo nam zależy, by organizacja przebiegła sprawnie, a mieszkańcy Katowic w jak najmniejszym stopniu odczuwali skutki sąsiedztwa tak wielkiej imprezy. Między 18 a 20 maja lepiej ograniczyć korzystanie z samochodów w centrum miasta. Liczymy także bardzo na pomoc i współpracę z Urzędem Miasta, by każdy gość i każdy katowiczanin czuł się w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego komfortowo.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: