SuperBiz wiadomości Ile jest warta stodoła ministra środowiska? [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

Ile jest warta stodoła ministra środowiska? [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

06.06.2016, godz. 14:45
Minister środowiska Jan Szyszko
Minister środowiska Jan Szyszko foto: SE/EAST NEWS

Stodoła Jana Szyszko ma miejsce do grilla i drewutnię, ale w oświadczeniu majątkowym nie figuruje jako domek letniskowy. Jak twierdzi Newsweek, minister mógł zataić ważne informacje na temat nieruchomości.

Stodoła, którą zainteresowała się Komisja Etyki Poselskiej, może być warta nawet 0,5 mln złotych. W oświadczeniu majątkowym została określona jako nieruchomość mieszkaniowo-laboratoryjna.

Przeczytaj również: Rosati: Miliony na koncie europosła? [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

Według Newsweeka w rzeczywistości jest luksusowym budynkiem, w którym można spędzić czas wolny. Malowniczo położona nieruchomość ma ponad 300 m kwadratowych. Jak podaje Newsweek, znakomita lokalizacja w centrum Tuczna, w pobliżu jeziora i zabytkowego kościoła, to tylko niektóre walory stodoły. Jej ciekawy projekt architektoniczny uwzlędnia m.in. altanę zrobioną z łodzi rybackiej, obszerne miejsce na grilla, drewutnię i murowane schody. Stodole z czerwonej cegły bliżej jest do letniej rezydencji niż do obiektu gospodarczego czy badawczego.

Jan Szyszko ujawnił w swoim ostatnim oświadczeniu majątkowym, że jest właścicielem domu z działką o wartości 350 tys. zł, działki ewidencyjnej wraz z domem o powierzchni 0,1738 ha oraz posiada wraz z żoną pole doświadczalne o powierzchni 17,027 ha. To właśnie na terenie wspomnianego gospodarstwa rolnego ma znajdować się wspomniany budynek stodoły. Poseł nie ukrywa, że jego powierzchnia przekracza 300 m kwadratowych.

Przystosowany do celów mieszkalnych i laboratoryjnych obiekt małżeństwo nabyło od Skarbu Państwa. Z dokumentu złożonego przez posła 26 kwietnia br. wynika, że w 2014 r. budynek został poddany rewaloryzacji. Chociaż sejmowa komisja etyki apelowała już o podanie wartości stodoły, Szyszko milczy na ten temat. Neewsweek utrzymuje, że skromna nieruchomość jest warta ok. 500 tys. złotych i pojawia się w oświadczeniu majątkowym posła już od 11 lat.

Nie po raz pierwszy oświadczenia majątkowe polityków wywołują kontrowersje. Sprawa Sławomira Nowaka z PO, który zataił posiadanie szwajcarskiego zegarka o wartości 10 tys. zł, zakończyła się dymisją parlamentarzysty.

Źródła: sejm.gov.pl, polska.newsweek.pl, wyborcza.pl, jednostek-miary.info

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: