SuperBiz wiadomości Ile kosztują pobyt w Sanatorium i najpopularniejsze zabiegi

Ile kosztują pobyt w Sanatorium i najpopularniejsze zabiegi

19.06.2017, godz. 11:11
Jak starać się o turnus w sanatorium
foto: shutterstock

Osoby cierpiące na choroby przewlekłe i rekonwalescenci wracający do zdrowia po przebytych chorobach mogą w uzdrowisku w pełni wykorzystać zbawienne działanie terapii zdrojowej. Ile trzeba zapłacić za pobyt w uzdrowisku i ile kosztują najpopularniejsze zabiegi w sanatoriach.

Ceny za pobyt w sanatorium zależą między innymi od tego w jakich miesiącach wybierasz się do uzdrowiska. Najdroższy jest okres od 1 maja do 30 września, natomiast od 1 października do 30 kwietnia jest taniej.

pokój 1-osobowy z łazienką – w sezonie – 36,10 zł, poza sezonem – 28,80 zł
pokój 1-osobowy studio – w sezonie 33 zł, poza sezonem – 23 zł
pokój 1-osobowy bez łazienki – w sezonie 29,30 zł, poza sezonem – 22 zł
pokój 2-osobowy łazienką – w sezonie 24,10 zł, poza sezonem – 17,30 zł
pokój 2-osobowy studio – w sezonie – 22 zł, poza sezonem – 14,60 zł
pokój 2-osobowy bez łazienki – w sezonie – 17,30 zł, poza sezonem – 12,50 zł
pokój wieloosobowy z łazienką – w sezonie – 13,10 zł, poza sezonem – 11 zł
pokój wieloosobowy studio – w sezonie – 12 zł, poza sezonem – 10,50 zł
pokój wieloosobowy bez łazienki – w sezonie – 10,50 zł, poza sezonem – 9,40 zł.

Kąpiel perełkowa: 14-20 zl
Polega na masowaniu zanurzonego w wodzie ciała maleńkimi pęcherzykami powietrza. Pęcherzyki wciskają się w pory skóry, a przenoszone przez nie substancje, np. tlen i olejki eteryczne, są wchłaniane przez krew. Podczas kąpieli perełkowej ukrwienie skóry wzrasta o 115%. Zabieg
odpręża. Zalecany jest np. przy osłabieniu, zaburzeniach krążenia, przewlekłych schorzeniach narządu ruchu i otyłości.

Kąpiel czterokomorowa: 12 -16 zł
Zabieg, w którym kończyny pacjenta poddaje się działaniu prądu stałego w czterech komorach napełnionych wodą o temperaturze 35-40 st. C. Kąpiel umożliwia prowadzenie dwóch różnego rodzaju zabiegów z zakresu hydroterapii: kąpieli naprzemiennych (ciepła - zimna woda) dla części ciała zanurzonych w komorach wanny i kąpieli wodno – elektrycznej. Pierwszy z nich na przemian rozluźnia i obkurcza naczynia krwionośne, pomagając np. w chorobach krążenia obwodowego, zwichnięciach i urazach ścięgien. Drugi pomaga np. przy nerwobólach, niedowładach i chorobie zwyrodnieniowej stawów.

Krioterapia: 10 -12 zl
Leczenie zimnem. Zabieg odbywa się w kriokomorze, gdzie panuje temperatura nawet minus 160 stopni Celsjusza, przy jednoczesnej bardzo małej wilgotności powietrza. Pobyt w kriokomorze wzmaga siłę mięśni, zmniejsza obrzęki stawów, usuwa zmęczenie i poprawia nastrój.

Terapia ciepłem – 8-10 zl
Ciało naświetla się promieniami podczerwonymi za pomocą specjalistycznych lamp z promiennikami na podczerwień. W trakcie zabiegu tkanki pochłaniają energię promieniowania. Powoduje to efekt cieplny tkanek, którego skutkiem jest zwiększony przepływ krwi tętniczej, wzrost tempa przemiany materii i zmniejszenie napięcia mięśni.

Kinezyterapia: 12-15 zł
Leczenie ruchem, które ma przywrócić jak najlepszą sprawność fizyczną, jaka jest możliwa w określonej chorobie. Ruch i wysiłek podczas gimnastyki zwiększają zakres ruchu w stawach. Ćwiczenia, ogólne i specjalne, działają na określone grupy mięśni lub ogólnie usprawniają układ ruchowy.

Natryski – bicze szkockie: 15-20 zł
To masaż dwoma strumieniami wody o temperaturze pokojowej, skupionymi, bądź rozłożonymi wachlarzowo. Powoduje rozluźnienie mięśni, normalizuje ciśnienie krwi, pobudza krążenie i oddychanie.

Bioptron: 8 -12 zl
Terapia światłem specjalnej lampy świecącej światłem spolaryzowanym, czyli działającym w określonym kierunku. Harmonizuje procesy przemiany materii, wzmacnia system obronny organizmu, sprzyja gojeniu się ran, łagodzi ból, stymuluje procesy regeneracyjne organizmu. Poprawia stan przy stłuczeniach i skręceniach stawów.

Magnetronik: 12-15 zl
Leczenie pulsującym polem magnetycznym o małej częstotliwości. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i rozluźnia napięte mięśnie.

Magnetoterapia: 13-15 zl
Wykonywana za pomocą urządzenia wytwarzającego pulsujące pole magnetyczne niewielkiej częstotliwości. Komórki pobudzone w ten sposób do działania, efektywniej wykorzystują tlen. Zabieg rozluźnia napięte mięśnie, odchudza i zapobiega stanom zapalnym.

Galwanizacja:10-12 zl
Zabieg elektroleczniczy, polegający na przepływie prądu stałego przez części ciała poddane leczeniu. Stosowany w: nerwobólach, polineuropatii, w zespołach bólowych chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa, zaburzeniach krążenia obwodowego. W zależności od rodzaju użytego leku uzyskuje się np. poprawę unerwienia, zmniejszenie bólu, zwiększenie uwapnienia

Ultradźwięki:12-14 zl
Podczas zabiegu wykorzystuje się drgania mechaniczne o częstotliwościach znajdujących się dużo powyżej górnej granicy słuchu człowieka. Ultradźwięki działają na tkanki mechanicznie, przez "mikromasaż", ale wpływają również na biochemię tkanek, prowadząc do ich lepszego
utleniania. Zabiegi ultradźwiękami działają przeciwbólowo, zmniejszają napięcie mięśniowe, rozszerzają naczynia krwionośne i hamują procesy zapalne. W przypadkach reumatoidalnego zapalenia stawów ręki czy stopy, zabiegi ultradźwięków  wykonuje się w wodzie.

Prądy TENS: 10-15 zł
Przezskórna elektryczna stymulacja nerwów, powodująca relaksację mięśni szkieletowych. Działa przeciwbólowo poprzez stymulację wydzielania endorfin zwanych „hormonami szczęścia". Podczas zabiegu pacjent pozostaje pod stałą kontrolą terapeuty, a technika zabiegu zależy od
umiejscowienia zmian chorobowych. Zabieg ten pomaga uśmierzać bóle mięśni, bóle pourazowe i nerwobóle, pobudza mięśnie szkieletowe.

Masaż podwodny: 30 zł za 10 min
Zabieg, w którym działa się strumieniem wody pod ciśnieniem.. Powoduje rozluźnienie mięśni, działa relaksująco, zwiększa ukrwienie oraz przepływ chłonki. Stosuje się go w zespołach bólowych kręgosłupa, w dyskopatiach, w stanach pourazowych i wielu innych chorobach narządów ruchu.

Masaż klasyczny: 18-25 zl
Zwiększa sprężystość tkanek. Jest bardzo wskazany w chorobach mięśni, ścięgien, stawów i kości. Podczas masażu mięśnie pozbywają się toksyn. Następuje pobudzenie przemiany materii, uśmierzenie bólów mięśniowych i odprężenie psychiczne.

Hydromasaż: 17-20 zl
Pomocny w leczeniu nadwagi i otyłości. Rozluźnia mięśnie, łagodzi bóle, pobudza krążenie i poprawia przemianę materii.

Inhalacje solankowe i lecznicze: 10-12 zl
Wykonuje się je z użyciem aparatu do inhalacji. Chory wdycha z powietrzem aerozol, co sprzyja leczeniu dychawicy oskrzelowej i nieżytu oskrzeli. Inhalacje stosuje się przy chorobach nosa i zatok, gardła, krtani, oskrzeli i płuc.

Okłady i kąpiele borowinowe: 30 zł za 20 min
Przynoszą ulgę przy urazach stawów, mięśni i kości, działają rozgrzewająco i zmniejszają obrzęki. Wspomagają leczenie nie ostrych stanów zapalnych, a także chorób kobiecych.

autor: Maria Olczak zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: