SuperBiz wiadomości KNF z nowym wiceprzewodniczącym. Kim jest Andrzej Diakonow?

KNF z nowym wiceprzewodniczącym. Kim jest Andrzej Diakonow?

26.07.2017, godz. 13:06
KNF ustalił nadzów komisaryczny nad SKOK Wybrzeże.
foto: Super Express

Andrzej Diakonow został wiceprzewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego – poinformował UKNF w komunikacie prasowym 26 lipca. Zastępca przewodniczącego KNF będzie odpowiedzialny za realizację zadań z obszaru audytu i kontroli wewnętrznej, administracji, informatyki oraz ochrony klienta.

- Premier Beata Szydło z dniem 25 lipca 2017 roku powołała na wniosek Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego nowego Zastępcę Przewodniczącego KNF Pana Andrzeja Diakonowa, który będzie odpowiadał w Urzędzie KNF za wykonywanie zadań związanych z audytem i kontrolą wewnętrzną, administracją, informatyką oraz ochroną klienta. Przewodniczący KNF Marek Chrzanowski będzie nadal sprawował nadzór nad pionem bankowym – można przeczytać na oficjalnej stronie Komisji Nadzoru Finansowego.

ZOBACZ: KNF ostrzega przed trzema kolejnymi firmami!

Andrzej Diakonow posiada doświadczenie zdobyte w znanych polskich instytucjach. W Narodowym Banku Polskim zajmował stanowisko dyrektora Departamentu Audytu Wewnętrznego. Wcześniej był związany z Ministerstwem Finansów oraz Ministerstwem Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa, gdzie pełnił funkcję kierownika i sekretarza stanu w rządzie Jana Olszewskiego. Pracował także jako doradca prezesa w Najwyższej Izby Kontroli oraz był posłem na Sejm IV kadencji.

CZYTAJ: KNF ostrzega przed kolejnymi firmami. Na celowniku Nova Giełda i NG Inwestycje

Andrzej Diakonow ukończył studia na Wydziale Ekonomiczno-Społecznym Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie (obecnie SGH). Jest również stypendystą DAAD (Uniwersytet Johanna Wolfganga Goethego we Frankfurcie).

Oprac. na podst. knf.gov.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: