SuperBiz wiadomości Macierewicz już wybrał: Śmigłowce Black Hawk trafią do polskich wojsk!

Macierewicz już wybrał: Śmigłowce Black Hawk trafią do polskich wojsk!

10.10.2016, godz. 12:59
ANTONI MACIEREWICZ
ANTONI MACIEREWICZ foto: Super Express

Śmigłowce Black Hawk trafią do polskich wojsk specjalnych jeszcze w tym roku – oznajmił minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas wizyty w PZL-Mielec, które zajmują się produkcją tych śmigłowców. Należy jednak zaznaczyć, że wciąż nie wiadomo, jakie maszyny wielozadaniowe otrzymają polscy żołnierze po tym, jak unieważniono przetarg na zakup Caracali.

Macierewicz towarzyszył dziś premier Beacie Szydło podczas wizyty w zakładach w Świdniku i Mielcu. Obie te fabryki mają szansę otrzymać zlecenie na produkcję wielozadaniowych helikopterów dla naszej armii, ale wciąż nie wiadomo, czy i która  z nich zamówienie dostanie. Pewne jest jedno – na razie PZL-Mielec wyprodukuje śmigłowce Black Hawk dla wojsk specjalnych. Mają one trafić do żołnierzy jeszcze w tym roku. Szef MON poinformował o tym podczas wizyty w Mielcu, zapowiadając  rozpoczęcie rozmów dotyczących tego zamówienia.

ZOBACZ TEŻ: Przetarg na Caracale zakończony. Prezydent Francji odwołał wizytę w Polsce

Macierewicz podkreślał, że wojsko polskie powinno korzystać ze sprzętu wyrabianego w naszym kraju, co ma gwarantować większe bezpieczeństwo w razie konfliktu zbrojnego. Jeszcze raz jednak podkreślamy: wybór Black Hawków dla sił specjalnych nie oznacza, że także te maszyny zasilą szeregi wojskowych maszyn jako śmigłowce wielozadaniowe. Decyzji w tej sprawie rząd jeszcze nie ogłosił i na razie nie wiadomo, kiedy ją poznamy.

Źródło: tvn24bis.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: